CZK/€ 25.440 +0,26%

CZK/$ 23.453 +0,37%

CZK/£ 30.298 +0,39%

CZK/CHF 26.480 +1,03%

08. 07. 2024

0 komentářů

VITRONIC dodá společně se SkyToll služby monitoringu nákladních vozidel pro mýtný systém v Nizozemsku

 

Společnost VITRONIC, která je od letošního května součástí ITIS Holding, zvítězila v soutěži nizozemského správce silnic RDW na dodávku služeb monitorování vozidel pro nový systém elektronického mýtného. Subdodavatelem části řešení je sesterská společnost SkyToll. Pro ITIS Holding jde o první významné vítězství ve veřejné zakázce po akvizici německé společnosti VITRONIC, které poslouží také jako důležitá reference v oblasti komplexních řešení pro inteligentní dopravní infrastrukturu.

Loading 

VITRONIC dodá a nainstaluje zařízení pro monitoring vozidel, potřebný software a služby zpracování dat, které umožní RDW ověřovat, zda nákladní vozidla dodržují nová pravidla spojená s výběrem mýta, která vstoupí v platnost v roce 2026. SkyToll bude odpovědný za služby zpracování dat, provoz back office a za implementaci pokročilého systému pro kontrolu vozidel na základě cloudové infrastruktury.

„Po akvizici VITRONIC se ITIS Holding stal významným poskytovatelem škálovatelných řešení v oblasti inteligentní dopravní infrastruktury. V globálním měřítku jsme nyní jednou z mála společností, která je schopna dodávat všechny hlavní komponenty systémů pro výběr mýta, pro zvyšování bezpečnosti provozu a pro rozvoj inteligentní dopravní infrastruktury. Vážíme si důvěry RDW a těšíme se na realizaci tohoto významného projektu,“ uvedl Matej Okali, generální ředitel ITIS Holding.

Povinnost platit mýtné poplatky bude v Nizozemí pro nákladní vozidla zavedena v roce 2026. Všechna nákladní vozidla provozovaná v zemi budou muset být vybavena funkčními palubními jednotkami (OBU).

Aby byla zajištěna správná úhrada mýtného, dodané kamerové systémy VITRONIC ověří s podporou informačního systému a back office od SkyToll, že projíždějící nákladní vozidla mají funkční a správně nastavenou OBU jednotku. Proces ověření zahrnuje použití ANPR kamer k rozpoznávání registračních značek, DSRC (mikrovlnných) antén k načtení nastavených parametrů OBU jednotky a software pro rozpoznávání obrazu k identifikaci nákladních vozidel.

Obě společnosti nabídly ve výběrovém řízení osvědčené a spolehlivé řešení, které je podloženo dlouholetými zkušenostmi v několika evropských zemích.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Trh korporátních dluhopisů v ČR dynamicky roste, k maximu má však ještě daleko

Společnosti v České republice vydaly v roce 2023 korporátní korunové dluhopisy o celkovém objemu 37,4 miliardy korun. Oproti roku 2022 to představuje nárůst o více než 75 % a došlo tak k narovnání propadu způsobenému makroekonomickou situací na trhu. Kupónové výnosy podlimitních i nadlimitních emisí loni dosáhly svého historického maxima.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

11. 07. 2024

Diverzifikace portfolií za účelem ochrany před dopady globálního oteplování

Globální oteplování představuje rostoucí hrozbu nejen pro životní prostředí, ale také pro finanční trhy a investiční strategie. Investoři mohou podniknout několik kroků, aby zajistili, že jejich investice budou nejen finančně výnosné, ale také udržitelné a odolné vůči negativním dopadům globálního oteplování.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 06. 2024

Patří akcie vojenského průmyslu do ESG portfolia?

Akcie vojenského průmyslu ESG investoři do svého portfolia už tradičně nezahrnují. Důvodem jsou etické obavy plynoucí ze spojení výrobců obranných systémů s válčením. Výdaje na obranu celosvětově rostou, ale zahrnutí těchto akcií do ESG portfolia je navzdory impozantním výsledkům obranných firem dál obklopené kontroverzemi. Investiční etika se totiž […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *