Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Většina bankomatů Raiffeisenbank bude do konce května bezkontaktních

Banky Raiffeisenbank 22.05.2018 | 10:28 0 Komentářů

Raiffeisenbank nově instaluje do svých bankomatů bezkontaktní čtečky, díky kterým lze peníze vybrat bez vložení karty do bankomatu. Raiffeisenbank tímto zařízením ještě do konce května vybaví dvě třetiny vlastních bankomatů. Do konce roku jich pak plánuje mít bezkontaktních přes 70 procent.

„Průzkumy ukazují, že Čechům bezkontaktní technologie velmi vyhovuje, a proto jsme se pro tento krok rozhodli,“ říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank, a dodává: „Do konce roku počítáme jak s další instalací bezkontaktních čteček, tak i s navýšením celkového počtu bankomatů na minimálně 165.“

Díky bezkontaktní čtečce je výběr hotovosti mnohem snazší, rychlejší, pohodlnější a odpadá při něm riziko spojené s kopírováním karty přímo u bankomatu, tedy takzvaný skimming. Při výběru bezkontaktní variantou stačí standardně zadat PIN a vybrat požadovanou částku.
Ta je zpravidla omezena pouze limity na konkrétní kartě, případně limitem bankomatu. Také nedojde k zadržení platební karty v případě, že klient omylem opakovaně zadá špatně PIN.

Z hlediska bezpečnosti se bankomat chová naprosto stejně, jako když je karta vkládána dovnitř. Pokud klient ani po opakované výzvě peníze neodebere, zajedou zpět do bankomatu a jsou zadrženy. Zadržením neodebrané hotovosti je klient chráněn před možnou krádeží náhodným kolemjdoucím.

„Naše bankomaty vydávají bankovky v nominálních hodnotách 200, 1000 a 2000 Kč, přičemž každý klient si může navolit preferovanou skladbu. Raiffeisenbank vydá nejvíce bankovek v nominální hodnotě 200 Kč a průměrná částka výběru z našich bankomatů
se pohybuje kolem 5500 Kč,”
uvádí Petra Kopecká.

Pokud bankomat z jakéhokoliv důvodu peníze zadrží, je vhodné obrátit se na pracovníky pobočky nebo zavolat na zákaznickou linku banky 800 900 900. V případě, že bezkontaktní výběr nefunguje, objeví se na displeji oznámení, že karta není použitelná na tomto typu bankomatu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.