Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Veřejnost rozhoduje o nejlepší novince. Pojišťovny nominovaly 17 produktů a služeb

Pojištění 14.06.2016 | 15:34 0 Komentářů

Oživení zájmu o životní pojištění, podpora dlouhodobé péče a rizika spojená s moderním způsobem života. To jsou hlavní body, na které se zaměřily tuzemské pojišťovny při nominacích svých inovativních produktů a služeb. Která z nich získá titul Pojišťovací inovátor 2016? O tom rozhodne veřejnost v online hlasování od 14. června do 4. července 2016 v rámci výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2016. Hlasování probíhá na www.nejpojistovna.cz. (Tisková zpráva: www.nejpojišťovna.cz)

Zájem o životní pojištění v poslední době znatelně poklesl a tak není divu, že se pojišťovny ve svých inovacích soustředí především na produkty a služby z této oblasti. Zvedají pojistné limity, umožňují pojištění na klíč a přidávají nové doplňkové služby. Pojišťovny se však nezaměřují pouze na zlepšování nabídky životního pojištění. V nominacích můžeme najít také inovace v oblasti dlouhodobé péče, investičního životního pojištění a zajímavostí je to, že se pojišťovací domy začaly více zaměřovat na služby spojené s moderním způsobem života. Pojištění zneužití platebních karet, produkty spojené se sportem či ochrana před internetovými riziky.

„Pojišťovny pokračují ve vylepšování svých produktů, aby byly pro klienta atraktivnější a lépe reagovaly a uspokojovaly jeho potřeby a rizika. V oblasti inovací životního pojištění je patrný přesun z investičního životního pojištění na rizikové životní pojištění, omezování poplatků a rozšiřování asistenčních služeb. Zároveň se mezi inovacemi objevuje první pojištění pro seniory, tj. pojištění dlouhodobé péče. Inovace v neživotním pojištění se rovněž zaměřují na rozšiřování asistenčních služeb a dále na nová rizika např. spojená s internetem. Jako klient oceňuji zejména pokračující rozšiřování flexibility pojistných produktů a asistenčních služeb,“ uvedl Marek Čáp, vedoucí sektoru pojišťovnictví a odpovídá za služby interního auditu a řízení rizik, KPMG.

Pojišťovací inovátor je samostatnou kategorií výzkumu Nejlepší pojišťovna a jedinou kategorií, kde rozhodují hlasy veřejnosti. Výzkum Nejlepší pojišťovna nabízí letos již osmým rokem unikátní srovnání pojišťoven na základě více než 200 hodnocených kritérií s důrazem na maximální objektivnost.

Cílem kategorie Pojišťovací inovátor je představit široké veřejnosti zajímavé novinky v nabídce pojišťovacích domů. Veřejnost sama poté prostřednictvím online hlasování vybere produkt, službu nebo přístup pojišťovny, který považuje za inovativní, nejvíce zajímavý a užitečný.

„Nominace na Pojišťovacího inovatora 2016 jsem si prostudoval s velkým zájmem. Zajímalo mne jaké produkty pojišťovny navrhly, co tedy sami považují za inovace a zda jejich nabídku již ovlivňují aktuální trendy pojišťovacího sektoru z jiných zemí. I přesto, že jsem v nominacích nenašel žádnou „revoluční“ inovaci, považuji některé „evoluční“ inovace za velmi zajímavé, protože reagují na měnící se poptávku klientů a možnosti nabízené novými technologiemi. Oceňuji zejména nová řešení, která umožnují individualizaci (modularitu) nabídky, jednodušší a rychlejší sjednání pojištění, inovace které pokrývají nová rizika výplývající z každodenního používání nových technologií a ty které vedou k větší srozumitelnosti pojistných podmínek pro klienty.  Takové „evoluční“ inovace jsem našel v produktech nominovaných Českou pojišťovnou, DIRECT Pojišťovnou, NN Životní pojišťovnou, Pojišťovnou České spořitelny, pojišťovnou BNP Paribas Cardif a ČSOB Pojišťovnou. Rychlé a jednoduché bezpapírové sjednání pojištění potvrzené elektronickým podpisem, pojištění internetových rizik a nových platebních prostředků a aplikace jako „Můj doprovod“, která odpovídá i na emociální potřeby klientů jsou příkladem inovací reagujících na měnící se životní styl klientů a možnosti nabízené novými technologiemi,“ uvedl Ján Čarný, ředitel pro finanční sektor, IBM ČR.

V loňském roce se z prvenství radovala ČSOB Pojišťovna se službou Náš domov – premiant, komplexním pojištěním stavby a domácnosti, které nově kryje i rizika týkající se technických poruch, například úniku vody. Druhé místo obsadila Kooperativa pojišťovna s vlastnoručním digitálním podpisem, který nabízí revoluční způsob podpisu smluv a zrychluje jednání s klienty. Bronz získala UNIQA pojišťovna a její Balpo neboli Balíček pojištění k podnikání. Tato služba umožňuje pojistit budovy, movité věci potřebné k podnikání i odpovědnost podnikatele za škody.

Pojišťovací inovátor 2016 – seznam nominací

Aegon Pojišťovna: Aegon Care

 • První pojištění pro generaci 50+ kryjící hrozbu spojenou s vyšším věkem.
 • Jde o první pojištění dlouhodobé péče vzniklé následkem nemoci nebo úrazu nabízené na českém trhu.
 • Pojistná ochrana až do 80 let, tedy i po 65 letech věku, kdy standardně končí připojištění pro případ invalidity či závažných onemocnění.

Být odkázán na druhé je nepříjemné. Pomoci může pojištění Long Term Care (LTC) pro případ dlouhodobé péče II., III. a IV. stupně. Na český trh ho jako první uvádí pod názvem Aegon Care Aegon Pojišťovna. Z pojištění mohou osoby s vážně poškozeným zdravím hradit část nákladů, které přesahují státem vyplácený příspěvek, a to na sociální péči, léky, potravinové doplňky, speciální pomůcky, případně na další účely. Pojištění LTC je možné uzavřít ve věku 45 až 65 let, pojistná ochrana trvá až do 80 let. „Umožňuje tak krýt riziko dlouhodobé péče po 65. roce, kdy již není klient v produktivním věku a není již pojištěn vůči riziku invalidity,“ uvedla tisková mluvčí Aegonu Eva Krutáková. Klient může zvolit některou ze tří variant pojistného plnění. To je vypláceno 10 let jako měsíční penze. Jeho výplatu lze prodloužit, úměrně tomu se pak ovšem sníží vyplácená částka. Během výplaty se může měnit stupeň závislosti pojištěného na jiné osobě, a proto i výše vyplácených peněz.

Allianz pojišťovna: Životní pojištění Rytmus risk

 • Pojištění bez absurdních poplatků.
 • Variabilní nastavení pojistných částek pro všechny tři stupně invalidity.
 • Až dvakrát vyšší maximální doba výplaty pro případ hospitalizace a pracovní neschopnosti.

Zatímco je v dnešní době standardní životní pojištění plné poplatků – počáteční, měsíční, inkasní, za předčasné ukončení a podobně, Allianz v Rytmu risk tyto poplatky zrušila. Struktura pojistky je na české poměry netradiční. „Nevytvořili jsme z investičního pojištění rizikové, protože tak bychom se nezbavili složitosti ani poplatků. Vyšli jsme ze srozumitelného rizikového pojištění a přidali k němu volitelnou investiční složku bez počátečního, měsíčního nebo koncového poplatku,“ říká mluvčí Allianz Václav Bálek. Díky tomu může klient použít Rytmus risk nejen pro krytí životních rizik, ale i pro daňové výhody. Zrušením zbytečných poplatků se klient už v základu dostane také na příznivější cenu. Další slevu až 15 procent může čerpat i za pět a více připojištěných rizik. Unikátní je rovněž odměna za dostatečné nastavení pojistných částek v podobě další 15procentní slevy, jestliže pojistné částky jsou alespoň jeden milion korun. Obě slevy lze kombinovat.

Axa pojišťovna: Domov In

 • Při sjednání přes aplikaci pojistitele garance pojistné částky nemovitosti.
 • Safe Online připojištění internetových rizik proti zneužití platebního prostředku a při nákupu služeb přes internet.
 • Pojištění občanské odpovědnosti si lze koupit samostatně a nově i on‑line na webu Axy.

Pojištění Domov In od Axa pojišťovny umožňuje pojistit domácnost, nemovitost i odpovědnost za škodu, a to i s asistencí. Tato tři pojištění si může klient sjednat společně nebo samostatně. V ceně je vždy domácí asistenční služba včetně právní ochrany. Rozsah a limit asistenční služby je možné za příplatek rozšířit. Jak rovněž uvedl manažer PR a interní komunikace Axa pojišťovny Karel Žyla, zahrnuje cena pojistky domácnosti Klasik či Maxi pojištění občanské odpovědnosti do milionu korun. Klient si ale může tento limit zvýšit na pět nebo deset milionů korun, a to formou připojištění nebo samostatného pojištění včetně asistence. Toto pojištění si je možné koupit on‑line. Klient si navíc může sjednat službu Safe Online, tedy připojištění internetových rizik, které ho chrání před zneužitím platebního prostředku nebo při nákupu služeb přes internet. Od středního balíčku pojištění domácnosti je součástí ceny i prodloužená záruka na domácí spotřebiče.

BNP Paribas Cardif: Pojištění osobních věcí a karty

 • Pojištění kryje škálu osobních věcí, které jsou pro každého občana nejdůležitější.
 • Platební nástroje a osobní věci jsou pojištěné zvlášť, krytí tedy není vázané na ukradenou platební kartu.

Technologické změny rychle pronikly i do světa plateb. Platebním prostředkem už není jen hotovost nebo platební karta, ale i mobilní telefon, tablet, počítač nebo chytré hodinky. BNP Paribas Cardif na změny životního stylu zareagovala nabídkou pojištění osobních věcí a karty. Produkt kryje kromě zneužití platebních nástrojů také ztrátu nebo odcizení věcí, které klient běžně nosí u sebe. Kromě kabelky, peněženky, klíčů nebo osobních dokladů se pojištění vztahuje mimo jiné také na smartphony, mp3 přehrávače, chytré hodinky, tablety, notebooky, čtečky knih. Pojištěny jsou i léky, parfém nebo brýle. V případě zneužití platební karty, ale také při podvodných internetových transakcích za pomoci phishingu nebo skimmingu pojišťovna uhradí škodu až do výše 150 eur. Nad rámec této částky kryje škody ze zákona banka. Limit pojištění pro zneužití platební karty za použití PIN kódu může dosáhnout až 100 tisíc korun.

Česká pojišťovna: Dětské pojištění s asistenční službou Můj doprovod 

 • Jde o nejširší možnost pokrytí negativních dopadů při trvalé nesoběstačnosti dítěte.
 • Aplikace Můj doprovod dokáže okamžitě přivolat pomoc.

Pomoc rodičům v různých situacích nabízí dětské pojištění České pojišťovny. Jde o produkt, který rozšiřuje životní pojištění Můj život. Novinkou, s níž největší tuzemská pojišťovna přišla letos v březnu, je krytí rizik, jako je například ztráta soběstačnosti či závažná onemocnění dítěte. Pojištění lze nastavit tak, aby při výpadku příjmu rodičů pokrylo krátkodobé i dlouhodobé dopady zdravotních potíží dítěte na rodinný rozpočet. Díky asistenčním službám lze dítěti zabezpečit lepší rekonvalescenci. Pojišťovna zajistí například umístění do rehabilitačních a lázeňských zařízení, péči psychologa či plastického chirurga, proplatí i náklady na sociální či právní poradenství. K pojištění je i mobilní aplikace Můj doprovod. „Jednou z jejích funkcí je možnost dohlížet na dálku na dítě a mít přehled o tom, zda přišlo v pořádku ze školy či z kroužku domů,“ říká Ivana Buriánková, mluvčí ČP. V případě rizikové situace bude díky aplikaci, která je propojená s integrovaným záchranným systémem okamžitě přivolána pomoc.

ČPP: Pojištění MaxiON

 • Služba k autopojištění, která chrání podnikatele před bankrotem.
 • Kryje ztráty, které vzniknou v důsledku vyčerpání limitu na škody z povinného ručení.
 • Limit pojistného plnění dosahuje 900 milionů korun.

Hromadné dopravní nehody, nehody v tunelech, na mostech nebo železničních přejezdech mohou být ve svém důsledku pro firmu až likvidační. Česká podnikatelská pojišťovna proto nabízí pojištění MaxiON, které kryje škody vzniklé vyčerpáním limitu na majetkové škody z povinného ručení. „Produkt jsme připravili na základě poptávky klientů, kteří se zajímali o možnost pojištění v případě vzniku značných škod. Jinými slovy jde o podobné případy, jako byla tragická nehoda kamionu s rychlíkem ve Studénce,“ říká mluvčí ČPP Renata Čapková. Výše pojistného se odvíjí od počtu vozidel, které firma vlastní či provozuje, a odpovídá přibližně 10 procentům z ceny povinného ručení každého vozidla. Majitelům firem umožňuje MaxiON limit pojistného plnění 900 milionů korun. Společně s limitem pojistného plnění v povinném ručení minimálně ve výši 100 milionů korun tak tento produkt ČPP zajišťuje firmám pojistnou ochranu až do výše jedné miliardy korun.

ČSOB Pojišťovna: Pojištění internetových rizik 

 • Vztahuje se nejen na rizika spojená s nakupováním a placením na internetu, ale také na zneužití identity nebo poškození pověsti na síti.
 • IT asistence je v ceně pojištění.

S rozmachem internetu a on‑line nakupování roste také množství rizik, která mohou člověka na síti ohrozit. ČSOB Pojišťovna proto přišla s nabídkou komplexního pojištění internetových rizik. Pokud se na síti něco nepříjemného přihodí, pokusí se to pojišťovna dát do pořádku. V případě, že nebude se svými právními kroky úspěšná, uhradí vzniklou finanční škodu. Pojištění kryje nejběžnější nepříjemné situace na internetu, jako je například zneužití platební karty nebo nedodání zboží při on‑line nákupu. Pojišťovna za klienta provede reklamaci a v případě, že se jí nepodaří dosáhnout doručení objednaného a nezávadného zboží, pošle klientovi peníze. Kromě problémů spojených s internetovými nákupy a placením ale pojištění kryje i zneužití identity na internetu nebo poškození pověsti klienta. Pojišťovna v takovém případě provede opatření k zamezení šíření negativních informací. Kromě toho bude hledat zdroj jejich šíření a následně se bude domáhat omluvy.

Direct pojišťovna: Cestovní pojištění

 • Všechny varianty pojištění jsou nabízeny s neomezenými limity pro případ léčebných výloh. Součástí cestovního pojištění je automaticky pojištění odpovědnosti.
 • Rizikové činnosti není třeba mít pojištěny celou dovolenou, ale jen na stanovený termín.

Cestovní pojištění od Direct pojišťovny pro jednorázové cesty, opakované výjezdy i roční pobyty umožňuje klientům pojistit se na velmi vysoké pojistné limity. Další výhodou je řada užitečných připojištění, která mají v některých případech na českém trhu dokonce premiéru. Klienti pojišťovny mají vždy pojištěny léčebné výlohy v neomezené výši. Cestovní pojištění také automaticky obsahuje pojištění odpovědnosti za případné škody způsobené cizí osobě, a to až do 25 milionů korun, u škod na majetku činí limit 10 milionů korun. Klient si také může pojistit rizikové činnosti během dovolené pouze na konkrétní termín, nikoliv na celý pobyt v zahraničí. Kdo si chce v cizině půjčit vozidlo, může si podle mluvčího Jana Marka u Directu pojistit spoluúčast pro případ nehody, což bývá jinak v zahraničí velmi drahé. Lze si také pojistit sportovní potřeby. Když je klient při pobytu v zahraničí poškodí nebo mu je někdo ukradne, proplatí mu pojišťovna náklady na jejich půjčení v místě dovolené.

Ergo pojišťovna: Pojištění pilotů

 • On‑line sjednání s okamžitou platností.
 • Pojištění pro piloty i instruktory v jedné smlouvě již v základní ceně. ▶Pojištění žáka zcela bez příplatku.
 • Možnost automatického prodlužování smlouvy.

Pojištění odpovědnosti pilotů od pojišťovny Ergo se zaměřuje na profesionální i rekreační letce, kteří využívají vypůjčené stroje. Produkt kryje škody, které piloti mohou na cizím motorovém letadle, vrtulníku nebo kluzáku způsobit. V základní ceně pojištění je v jedné smlouvě zahrnuto pojištění pro piloty i instruktory. Od února je navíc možné pojistit žáka zcela bez příplatku nebo uplatnit slevu za bezeškodní průběh. K základnímu produktu lze sjednat také připojištění odpovědnosti za škody občanů s limitem tři miliony korun, které za jednotné roční pojistné chrání kromě pilota i celou jeho rodinu. Nadstavbová varianta Plus pak zahrnuje i připojištění finančních škod. Ergo umožňuje rychlé uzavření pojistky on‑line a s okamžitou platností. Smlouva se tak dá uzavřít třeba i cestou na letiště. V případě, že si klient vybere smlouvu na dobu neurčitou, nemusí pojištění každý rok obnovovat. K jeho prodloužení dojde automaticky.

Generali Pojišťovna: Benefit Extra 2016

 • Pojištění invalidity I., II. i III. Stupně
 • Změna definice pojistné události – pojišťovna plní při vzniku invalidity bez ohledu na to, zda klientovi byl, či nebyl přiznán invalidní důchod.
 • Riziková varianta pojištění umožňuje mimořádné vklady i mimořádné výběry.

Variabilní životní pojištění Benefit Extra 2016, nabízené Generali Pojišťovnou, mohou využít jednotlivci i celá rodina. Na jedné pojistné smlouvě se může pojistit až osm osob, od dětí raného věku po dospělé do 70 let. K dispozici mají rizikovou nebo investiční variantu pojištění, umožňující část vložených peněz investovat. Pojistka umožňuje krýt riziko invalidity I., II. a III. stupně. Pokud se klient stane invalidním, dostane od pojišťovny peníze bez ohledu na to, zda mu je přiznán invalidní důchod. Při uzavírání tohoto pojištění lze využít 29 doplňkových připojištění, včetně pojistky kryjící ošetřování dětí, péči o zdravotně postižené či dětská závažná onemocnění. Klient, který měsíčně platí na rizikové životní pojištění bez přerušení alespoň tisíc korun, má nárok na 25procentní slevu. Pokud řádně platí tisícovku měsíčně na investiční životní pojištění, je mu po deseti letech navýšen podílový účet o pět procent. O stejnou částku se zvýší za každých dalších pět let trvání smlouvy.

Hasičská vzájemná pojišťovna: Komplexní pojištění občanů

 • Produkt propojující pojištění nemovitostí, domácností, odpovědnosti a asistenční služby.
 • Pojištění se sjednává formou balíčků pojistných nebezpečí.

Nový produkt Hasičské vzájemné pojišťovny propojuje pojištění nemovitostí občanů, vybavení trvale či rekreačně obývaných domácností, občanské odpovědnosti a asistenčních služeb. Pokud je pojištěna hlavní budova, pojištění se automaticky vztahuje i na drobné stavby se zastavěnou plochou do 25 metrů čtverečních a do ročního limitu pojistného plnění 30 tisíc korun na jednu drobnou stavbu. Sjednat lze i pojištění fotovoltaických elektráren, které dodávají proud pro potřebu pojištěných staveb. V rámci pojištění domácnosti jsou na jakémkoliv místě v Česku pojištěny zdravotní pomůcky a kočárek. Pojištění odpovědnosti v běžném životě v rámci balíčku Exkluziv pak zahrnuje i škody vyplývající z vlastnictví stavby, psa nebo zbraně. Vztahuje se i na osoby pomáhající v domácnosti. Asistenční služby pomohou při technické havárii, zablokování dveří a zámků. Zajistí drobné opravy domácích spotřebičů či nouzový provoz domácnosti.

Kooperativa pojišťovna: Pojištění sportovní výbavy Fit

 • Unikátní rozsah pojistné ochrany. Zahrnuje i pád pojištěné věci z vozidla, dopravní či jinou nehodu, k níž došlo při amatérském sportování.
 • Široký okruh pojištěných věcí.
 • Celosvětová územní platnost.

Golfové hole, jízdní kola, lyže, potápěčskou nebo horolezeckou výbavu a další vybavení pro amatérský sport si lze pojistit prostřednictvím Pojištění sportovní výbavy Fit, které začala letos nabízet pojišťovna Kooperativa. Pojistka se vztahuje na celý svět, její dosah je velmi rozsáhlý. Kromě škod vzniklých v místě pojištění, například v bytě, garáži, kolárně nebo kočárkárně, ochraňuje klienta před řadou dalších rizik. Patří k nim ochrana klientových sportovních věcí před krádeží, loupeží, vandalismem, proti přírodním živlům, kryje i jejich rozbití při nakládání či vykládání nebo i při nehodě. Pojistka se vztahuje se i na věci odložené v ubytovacím zařízení a na kterémkoliv jiném běžném místě. Klient může pojistku uzavřít s připojištěním odpovědnosti za újmu způsobenou nejen při sportu, rovněž s celosvětovou působností. Stávající klienti Kooperativy ji získají za poloviční cenu, která platí po celou dobu trvání této pojistky.

Maxima pojišťovna: Rizikové životní pojištění MaxJistota

 • Jednotná sazba pro dospělé bez ohledu na věk klienta.
 • Pojištění bez spoření a jakýchkoliv poplatků.
 • Pojistná ochrana do vysokého věku až 75 let.

MaxJistota je rizikové životní pojištění, které je díky jednotné sazbě pro pojištěnou dospělou osobu zajímavé především pro dříve narozené klienty. Cenu pojistného totiž neovlivňuje věk ani pohlaví pojištěného. Koupí pojistky, kterou nabízí Maxima pojišťovna, je možné získat jednoduché a cenově dostupné pojištění, které je určeno ke krytí finančního zatížení z důvodu nemoci, úrazu nebo smrti. Klient si může zvolit úrazové pojištění s různými variantami pojistného krytí. V případě pojištění trvalých následků úrazu plní pojišťovna již při drobnějších újmách na zdraví, navíc až s pětinásobnou progresí. MaxJistota klienty ochrání před rizikem invalidity II. a III. stupně, pomáhá při hospitalizaci, pracovní neschopnosti nebo velmi závažných onemocněních. Může také pomoci při častých nehodách nebo úrazech u dětí. Pojišťovna nabízí podle tiskového mluvčího Romana Jandíka tuto pojistnou ochranu klientům do vysokého věku, a to až do 75 let.

MetLife: Úrazové pojištění KOMBI 3.0

 • Flexibilní pojištění pro případ úrazu a/nebo nemoci s možností pojištění až sedmi osob na jedné smlouvě.
 • Pojištění trvalých následků úrazu s progresí 850 procent a pamětí.

Hned několik novinek zapracovala do svého nového produktu Kombi 3.0 pojišťovna MetLife. Až pro sedm osob na jedné smlouvě nabízí například pojištění závažných onemocnění Premium, které po první pojistné události nekončí. Pojistné plnění tak může být vyplaceno i za druhou nemoc, například v případě, že se u pacienta s rakovinou objeví recidiva. Úrazové pojištění v rámci Kombi 3.0 zahrnuje pojištění trvalých následků úrazu s progresí 850 procent a pamětí. Pro výpočet progrese se u druhé a každé další pojistné události sčítají vážná tělesná poškození z předchozích pojistných událostí. Mezi další novinky zahrnuté do Kombi 3.0 patří pojištění závažných komplikací cukrovky, plnění za pobyt v rehabilitačních zařízeních navazuje‑li na hospitalizaci v nemocnici, a vylepšené pojištění invalidity, včetně pojištění invalidity a snížené soběstačnosti dítěte. Pojišťovna navíc v rámci programu MetLife Fair odměňuje klienty za zdravý životní styl a méně riziková zaměstnání.

NN Životní pojišťovna: Rizikové životní pojištění NN Život

 • Flexibilní pojištění s širokou nabídkou krytí rizik.
 • Klient si může pojištění poskládat podle sebe a kdykoliv ho měnit.
 • Průběžně lze upravovat také výši pojistné částky.

Nový produkt NN Životní pojišťovny reaguje na změny v požadavcích klientů za poslední dekádu. Stále více lidí totiž od životního pojištění žádá především krytí závažných rizik, zatímco pro zhodnocení finančních prostředků využívají jiné investiční nástroje, jako jsou například podílové fondy. Pojištění NN Život dává klientům možnost poskládat si pojištění podle jejich potřeb. Zahrnout mohou jak nejzávažnější rizika, tak ta méně vážná. V závislosti na změně rodinné situace, například při narození dítěte, navíc mohou klienti rozsah krytí rizik kdykoliv měnit. V rámci pojištění NN Život je možné průběžně upravovat také výši pojistné částky, například podle toho, jak klient splácí hypotéku nebo jiný úvěr. Pojištění zároveň obsahuje systém slev a bonusů, které klienty odmění za určitou kombinaci rizik. Pojišťovna také vrací část pojistného v případě, že se nestane žádná pojistná událost, a automaticky navyšuje pojistné plnění o půl milionu korun v případě dopravní nehody s následkem smrti.

Pojišťovna ČS: On‑line hlášení pojistných událostí

 • Elektronické hlášení na míru podle pojistné smlouvy, včetně požadované dokumentace.
 • Návodné vyplnění formulářů bez nutnosti cokoliv tisknout.
 • Eliminuje chyby z nepozornosti a zkracuje tak proces likvidace.

Nahlášení a likvidace pojistných událostí ze životních pojistek v Česku získává novou podobu. S novinkou, on‑line hlášením pomocí personifikovaných formulářů, přišla letos Pojišťovna České spořitelny. Systém umožňuje klientům poslat elektronicky související dokumentaci a provádí je celým procesem podle individuálního nastavení jejich smlouvy. Nabídne například zálohové plnění u neukončeného léčení nebo hlídá různý počet dní, od kterých mají klienti pojištění sjednané u denního odškodného, hospitalizace a pracovní neschopnosti. Podle vyplněných informací pak vyhodnotí, jaké dokumenty má klient přiložit. Dokumenty lze i jen nafotit mobilním telefonem. Výhodou řešení je automatická kontrola, zabezpečující bezchybné hlášení škod. Například nelze nahlásit nepojištěnou škodu. Klientům také nabízí on‑line sledování stavu pojistné události, položení dotazu likvidátorovi a hodnocení celé likvidace. Po nahlášení škody nakonec přijde potvrzující e‑mail.

Uniqua pojišťovna: Domov VARIANT (pojistka domácnosti a rod. domků)

 • Vysoké základní pojistné částky s možností navýšení.
 • Nadstandardní asistenční služby umožňující i opravy elektrospotřebičů.

K pojištění rizik spojených se stavbou, domácností i odpovědnosti za škodu lze využít pojistku Domov Variant. Jde o stavebnicový produkt Uniqa pojišťovny, který se hodí pro všechny druhy stálého i rekreačního bydlení. Jeho podobu si může sestavit každý sám. Kromě krytí tradičních základních rizik proti skupinovému nebezpečí „požár“, včetně úderu blesku, výbuchu a třeba pádu letadla, si lze sjednat i pojištění proti živlům, krádeži vloupáním, vodovodním škodám nebo vandalismu. Zmíněné pojištění nabízí i nadstandardní ochranu zařízení a vybavení zahrad, třeba altánů či skleníků. Kryje i škody na vybavení uloženém mimo domácnost, třeba dětských kočárků a kol ve společných prostorách a v kufru auta. Umožňuje také individuálně si připojistit vybrané předměty. Při závadě nebo v nouzi zajistí pojišťovna klientům odborníky, kteří jim do stanoveného limitu bezplatně pomohou. Součástí produktu je rovněž pojištění občanské odpovědnosti s limity krytí až do 20 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.