CZK/€ 24.350 +0,25%

CZK/$ 22.389 +0,79%

CZK/£ 28.298 +0,62%

CZK/CHF 25.551 +0,56%

21. 09. 2023

0 komentářů

Venture Club slaví 7 let, do svých projektů investoval již přes půl miliardy korun

 

Investiční a společenský klub Venture Club oslaví 26. září 2023 7 let své činnosti. Objem investic tohoto privátního klubu pro investory dosáhl hranice přes půl miliardy korun, konkrétně 545 milionů. Přes 90 milionů Kč bylo investováno jen v uplynulém roce 2022. Venture Club má za sebou od roku 2016 celkem 20 úspěšně investovaných projektů a na 280 členů, kteří se rozhodli do klubových projektů investovat. Mezi úspěšné projekty klubu patří například výstavba 108 bytů v projektu Byty Klíčanka, investice do blockachainu Rockaway Blockchain Fund nebo expandující firma se solárními panely Greenbuddies Charging. Venture club také pomohl vyrůst pojišťovně psů a koček PetExpert, která se následně stala jedním z nejúspěšnějších exitů v rámci klubových investic.

Loading 

Venture Club vznikl na podzim 2016 a krátce po vzniku myšlenky „lidé, kteří se znají, společně investují“,  investoval do projektu výstavby 108 bytů – Byty Klíčanka prvních 50 milionů Kč. O rok později vznikla Venture Club Invest společnost a první verze on-line investiční platformy, poskytovaná pro členy spolku Venture Club. Druhý projekt, pojišťovnu psů a koček PetExpert, se tak již  prodával přes platformu a sdružil dalších 18 milionů Kč. Klíčanka rozprodala všechny byty a po třech letech se tato investice úspěšně vyplatila investorům. Podobně se prodala také pojištovna PetExpert,  a to americké Trupanion.

Petr Šedivý CEO Venture Club Invest k tomu říká: “Rozhodl jsem se organizovat a investovat společně, nikoliv někomu svěřit své prostředky a čekat. Sdružení prostředků a znalostí vede k lepšímu výběru příležitosti, a pokud se o její průběh staráme – Venture Club má obvykle člena v statutárních orgánech projektu – je i větší možnost pozitivně ovlivnit výsledek. Cílem je dotáhnout věc do konce a podělit se podle objemu vkladů. Myslím, že je lépe být s rizikem bohatý, než s jistotu chudý – zvláště, pokud riziko můžeme řídit a víme o něm. Baví mě brát odpovědnost za svůj život. Myslím si, že by to mělo být běžné pro každého, kdo chce uspět v dnešní turbulentní době.

Od roku 2016 přes Venture Club prošly investice o objemu 545 milionů Kč, z toho jen v roce 2022 přes 90 milionů Kč. Členové klubu investovali za posledních sedm let již do 20  investičních projektů, z toho tři jsou již úspěšně ukončené. Mezi probíhající investice se v současné době řadí projekt pro influencery a značky LaFluence, automobilka Zebra Group, projekt Greenbuddies Charging stavící carporty, úložiště, nabíjecí stanice a FVE nebo právě nejnovější projekt řešící náročné kontroly kvality povrchů a navádění robotů pomocí strojového vidění a umělé inteligence Sanezoo. Spolu s investory vstupuje také do Stavar.io, firmy dodávající elektronický  stavební deník. Z připravovaných investic je v jednání například Strafos, cloudový software pro operátory private jetů a nebo voxtox.fm, univerzální streamovací platforma a sociální zvuková síť.

Venture Club vybírá mimo jiné projekty dle oborových zkušeností členů a investičního boardu. Jednotlivé investice jsou tak pro členy často i oblastí zájmu a hlubších znalostí. “Jednou z takových příležitostí byla například možnost investovat do deeptech startupu ve stavu ready go to market – Sanezoo, českého výrobce řešícího náročné kontroly kvality povrchů a navádění robotů pomocí strojového vidění a umělé inteligence. Představena v klubu byla 25. dubna 2023. Klub přidal investici zatím 22 milionů korun v první tranši za cca 10% podíl (další tranše aktuálně pokračuje). Díky této spolupráci lokální výrobce získává zdroje a poradenství pro expanzi mimo Evropu – do USA.” říká Šedivý.

Pro své členy Venture Club provozuje on-line investiční platformu a spravuje investice jak od několika desítek tisíc korun, tak milionové a vyšší vklady. “Na pozadí úspěšného rozvoje je mravenčí práce více lidí, společníků, spolupráce s profesionály na poli ekonomie, práva a IT, vlastní dlouhodobý vývoj investiční platformy, komunikace na sociálních sítích, spolupráce PR agentury a hlavně – výdrž., kdy si klub zakládá na seriozním přístupu, aktivním řízení a otevřené komunikaci.” dodává Šedivý.

REKLAMA

Venture Club dal svým členům k 7. výročí dárek – jedná se o mobilní aplikaci Venture Clubu, která tak doplní vyspělou česko – anglickou on-line webovou platformu, kde elektronické podepisování, platby kartou či QR kódy jsou nutným standardem. Venture Club děkuje svým členům za důvěru a těší se na další společné investice.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

3D printing – technologie pro obyčejný den

Rozpor mezi rostoucí individualizací požadavků zákazníků a úsporou nákladů při masové výrobě patří mezi zajímavé finanční výzvy dnešního podnikání. Na pomoc přicházejí revoluční technologické inovace aplikované pro obyčejný den.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

28. 11. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *