Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Velká personální rošáda v Security Ident Group (SIG) a SPM – Security Paper Mill a.s. (SPM) z finanční skupiny Delta Capital

Investice 30.01.2018 | 08:53 0 Komentářů

Jaroslav Štefek, bývalý předseda představenstva PTC Praha, a.s., a současný ředitel Tiskárny Hradištko je novým ředitelem SPM bude tak řídit obě firmy současně. Zdeněk Kůstka se posouvá na pozici ředitele globálního obchodu SIG.

„Jaroslav má skoro třicetiletou zkušenost v tiskařském oboru. Úspěšně se mu povedlo restrukturalizovat Tiskárnu Hradištko. Chceme plně využít jeho potenciál, proto bude mimo tuto firmu řídit i SPM. Jeho úkolem bude zvýšení obratu a ziskovosti firmy,“ uvádí Radim Pařík, CEO mateřské Delta Capital a CEO SIG a dodává: „Zdeněk se posouvá do role ředitele globálního obchodu SIG s odpovědností za všechny firmy v této divizi. Osobně se těším na budoucnost, která nás s Jaroslavem a Zdeňkem čeká“.

„SPM má dlouholetou tradici ve výrobě ceninového papíru a zaměřuje se na vysoce inovativní produkty, které dodává do třiceti zemí světa. V roce 2017 jsme byli extrémně úspěšní. Podařilo se nám navýšit tržby o 20% na celkových 227,6 mil. Kč a státu dodat prvních 1 157 734ks registračních značek s úsporou 36,5mil. Kč. Pro rok 2018 plánujeme 10 % nárůst tržeb a chceme tak pokořit tržby ve výši 250 milionů korun,“ uvádí Jaroslav Štefek, nový ředitel SPM.

„Security Ident Group dnes vlastní několik firem věnující se oboru zabezpečených dokumentů se zaměřením na inovace a technologie. Hlavním cílem SIG je integrace těchto dokumentů s digitálním světem. Mým úkolem je věnovat se mezinárodnímu rozvoji obchodu pro SIG a zároveň i dalším firmám ve skupině, resp. SPM, SSP IDENT, SPM Systems a Tiskárně Hradištko, abychom do konce roku signifikantně zvýšili obrat a zisk.“ uvádí Zdeněk Kůstka, nový ředitel globálního obchodu SIG.

Ing. Jaroslav Štefek (46) má třicetiletou zkušenost v tiskařském průmyslu. Patnáct let působil v PTC Praha a.s., naposledy na pozicích výkonný ředitel nebo předseda představenstva. Je zkušebním znalcem Svazu českých filatelistů pro obor ochranné prvky poštovních známek, celin a kolků České republiky. Vystudoval Bankovní institut VŠ a Vysokou školu manažerské informatiky a ekonomiky. Hovoří česky a anglicky. Je somelierem 3. stupně z Vinařského institutu ČR. Mezi jeho koníčky patří cestování, filatelie, someliérství, cyklistika.

Ing. Zdeněk Kůstka (47) je globálním obchodním ředitelem SIG. V rámci skupiny byl ředitelem SPM. Více než patnáct let se věnoval obchodu pro české a mezinárodní společnosti. Je absolventem Českého vysokého učení technického. Hovoří česky, anglicky a rusky. Mezi jeho záliby patří fotografování a cestování.

Tisková zpráva: Delta Capital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.