Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Po včerejším růstu akcie nabírají dech

Investice 13.07.2017 | 16:57 0 Komentářů

Evropské akcie v průběhu čtvrteční seance rostou. Index Stoxx 600 přidává dvě desetiny procenta, když jednoznačným vítězem je telekomunikační sektor se ziskem 1,4 %. S odstupem jej pak následují finanční tituly, které rostou o 0,7 %. Naopak nedaří se triu farmacie, energie a průmyslové podniky, které odevzdává mezi 0,1 až 0,6 %.

Ve Spojených státech akcie přešlapují na místě, když index S&P 500 kolísá okolo včerejšího zavíracího kurzu. Zisky či ztráty jednotlivých sektorů se pohybují do půl procenta. Vedoucím závodníkem sektorového pelotonu jsou informační technologie, naopak na jeho chvostu se prozatím nacházejí farmaceutické společnosti. Stojaté vody by mohly zítra rozčeřit výsledky amerických finančních domů, když reportovat budou Wells Fargo, Citigroup nebo JPMorgan.

Pražský parket si dnes polepšil o 0,2 %. Pětka nejobchodovanějších titulů si dnes připsala mezi 0,1 až 0,7 %, když nejúspěšnějším byl telekomunikační operátor O2 Czech Republic. Nejvíce se však radovali akcionáři textilky Pegas, jejíž akcie vzrostly o 1,4 %. Naopak zisky vybírali investoři u CME, jehož akcie dnes přišly o dvě procenta. Zobchodovaný objem nepatrně přesáhl dvě třetiny ročního průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.