Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Valná hromada SAB Finance schválila výplatu pololetní dividendy ve výši 68 milionů korun a rozhodla o splitu akcií 1 ku 10

Investice 06.09.2021 | 09:53 0 Komentářů

Valná hromada SAB Finance schválila po nejúspěšnějším pololetí v historii společnosti výplatu pololetní dividendy ve výši více než 68 milionů Kč ve prospěch akcionářů. Mezitímní dividenda v přepočtu na jednu akcii činí 265 Kč před zdaněním. SAB Finance je jedna ze dvou společností na Pražské burze, která potěší akcionáře výplatou dividendy hned dvakrát ročně. Současně byl valnou hromadou schválen split akcií v poměru 1:10, tedy rozmělnění jmenovité hodnoty akcie na více akcií. Po schválení dodatku k prospektu akcií Českou národní bankou dojde ke štěpení akcií.

Za první pololetí roku 2021 dosáhla společnost SAB Finance zisku před zdaněním ve výši 85 milionů korun, což je nárůst o téměř 18 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2020. Pandemie koronaviru a nejistý ekonomický vývoj výrazně ovlivnily rostoucí zájem o měnový forward ze strany klientů. V SAB Finance byl za první pololetí roku průměrný denní forwardový výnos meziročně vyšší o 141 %, podíl forwardových výnosů na celkových výnosech vzrostl meziročně o více než 100 % a počet forwardových obchodů vykazuje meziroční nárůst o 234 %.

Kontinuálně rosteme a rozhodli jsme se akcie zatraktivnit většímu počtu potenciálních investorů. Proto valná hromada schválila split akcií v poměru jedna ku deseti. Jedna stávající akcie tak bude nově představovat deset nových akcií. V důsledku navrhovaného štěpení nebudou žádným způsobem dotčena práva stávajících akcionářů a jejich hlasovací práva budou stále odpovídat počtu akcií,“ uvádí zakladatel SAB Finance Radomír Lapčík.

Společnost SAB Finance vstoupila na Burzu cenných papírů Praha v lednu letošního roku. Investorům nabízí konzervativní akcie s dividendou 5 % p.a. vyplácenou dvakrát ročně. Pololetní výplata dividendy byla dnes schválena valnou hromadou a rozhodným dnem pro uplatnění práva na mezitímní dividendu je 9. 9. 2021. Mezitímní dividenda bude splatná k datu 23. 9. 2021. Plánovaný zisk před zdaněním na rok 2021 je 168 milionů korun. Termín pro další výplatu dividendy je směřován na březen 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.