CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

08. 07. 2022

0 komentářů

V zahraničí pozor na DCC a karty s sebou

 

Statisíce Čechů cestují v létě na zaslouženou dovolenou do zahraničí, kde se mohou potkávat s řadou nástrah a svízelných situací. Rodinný rozpočet i pohodu mohou pořádně nabourat například nevýhodné výběry hotovosti nebo zrušení plánovaného výletu, protože v půjčovně aut vyžadují při placení jen kreditky. Některým problémům je možné se předem vyhnout používáním několika základních finančních pravidel a doporučení. 

Přepočet na koruny u bankomatu nebrat

Při platbě kartou nebo výběru hotovosti z bankomatu v zahraničí se můžete setkat s nabídkou přepočtu, respektive konverzí částky na koruny (Dynamic Currency Conversion, DCC). Zní to možná lákavě, ale určitě to nedělejte. Částka se totiž přepočítává podle mnohem horšího kurzu, na kterém vydělává provozovatel bankomatu nebo terminálu. Doporučujeme vždy platit v místní měně.

Pro placení v zahraničí je vhodnější kreditka

V zahraničních autopůjčovnách, hotelech a ubytovacích službách nebo na pumpách se může stát, že berou výhradně kreditní karty a s debetkou tak bohužel narazíte. Takže kreditku je v cizině vždycky lepší mít než nemít. Kreditka se také v zahraničí může hodit jako rychlá rezerva pro nečekané výdaje. Pokud vám třeba uletí letadlo, koupíte s ní pohodlně a rychle nové letenky.

Cestovní pojištění s kartou

REKLAMA

Ke kreditce lze mít výhodné cestovní pojištění a tím před cestou o starost méně. Pojistné limity činí až sto milionů korun a mohou chránit i celou rodinu.

Akční nabídka a odměny

Kdo si pořídí naši kreditku Standard do konce letošního srpna, například přes internetové bankovnictví nebo aplikaci Smart, dostane jednorázovou odměnu 500 Kč. K tomu budete navíc po dobu tří měsíců dostávat zpět deset procent z každé platby (maximálně 1500 Kč).  Při každém zaplacení s kreditkou také dostává její majitel z každé platby půl procenta do věrnostního programu Svět odměn ve formě bodů, které pak lze vymění za slevy a odměny nebo si je může převést zpátky na kreditku. Přesné podmínky akce jsou dostupné na www.csob.cz/kreditka.

Tříletá záruka na zboží

A víte, že na vybrané zboží zaplacené kreditkou máte mimořádnou tříletou záruku, poněvadž ke standardní dvouleté záruce získáte ještě rok navíc? Dostanete tedy zdarma to, za co se jinak v obchodech a e-shopech extra připlácí. Další výhodou je pojištění proti poškození a krádeži na půl roku. Pojištění kryje mobily a tablety, spotřební elektroniku, domácí spotřebiče a kutilské nářadí.

Šťastnou cestu a krásnou dovolenou!

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021

Platební karty - VISA a MasterCard

Na návštěvě zákulisí placení kartami

Platební karty představují instrument umožňující platit a vybírat hotovost. Co se děje na pozadí placení kartami? Jak pozná terminál obchodníka, že platba je krytá? Kteří hráči vystupují v zákulisí mezinárodního systému platebních karet? 

Text: Radovan Novotný

09. 10. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.