Úterý 28. září. Svátek má Václav.

V reakci na pozitivní zprávy z Číny a dobré výsledky amerických bank dnes akciové trhy posilovaly na obou stranách Atlantiku

Investice 14.10.2016 | 18:40 0 Komentářů

Evropské akcie dnes podpořily pozitivní zprávy jak z Asie, tak z Ameriky a trh roste napříč všemi sektory. Index Stoxx 600 dnes vymazal ztráty z tohoto týdne a díky nejvyššímu růstu indexu cen výrobců v Číně od roku 2012, silným maloobchodním tržbám v USA a dobrým kvartálním výsledkům amerických bank dnes roste o 1,6 %. Nejvíce dnes přidávají finanční instituce a energetické tituly. Italské Banco Poplare SC a Banco Popolare di Milano dnes silně rostou v očekávání, že akcionáři tento víkend schválí spojení bank a tím vznik třetí největší italské banky.

Americké akcie také posilují na vlně optimistických informací a index S&P 500 na rozdíl od včerejška v úvodu obchodování posiluje o 0,5 %. Vzhledem k dobrým výsledkům Citigroup, JP Morgan a Wells Fargo, které předčily očekávání, táhnou dnes americké trhy nahoru především finanční instituce. Ostatní sektory však o mnoho nezaostávají.  

Pražská burza se dnes po včerejším zakolísání vrátila k růstu a přidala dalších 1,4 %. Stejně jako na evropských trzích dnes v Praze nejvíce rostly banky. Akcie Moneta Money Bank stouply o 3,9 % a Erste o 2,8 %. ČEZ s 2,5 % také patřil k dnešním premiantům. Pražskou burzu v ještě větším rozmachu brzdily pouze O2 a KB, které klesly o 1,2 % a 0,8 %.

RICHARD MIŘÁTSKÝ
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.