Neděle 20. června. Svátek má Květa.

V MHD v Děčíně nově zaplatíte bankovními kartami

Investice VISA 01.06.2016 | 11:07 0 Komentářů

Dopravní podnik města Děčína (DPMD) ve spolupráci s asociací Visa Europe, Českou spořitelnou a společnostmi Telmax a Global Payments Europe zavádí možnost platby jízdného bezkontaktními bankovními kartami. Je to první krok na cestě k plánovanému převedení jízdného plně na technologii platebních karet.  

Cestující v děčínské MHD budou moci od
1. června platit za jízdenky bezhotovostně. Všechny autobusy budou u předních nástupních dveří vybaveny platebními terminály, které přijímají bezkontaktní bankovní karty. Při nástupu do vozidla tak budou moci cestující nově za jízdenku zaplatit pouhým přiložením karty.

Velmi praktickou novinkou, kterou cestující jistě ocení, je navíc možnost přiřadit k bezkontaktní platební kartě časový kupon DPMD. Vzniká tím plnohodnotná alternativa k současnému řešení, kdy jsou časové kupony nahrávány na speciální dopravní kartu.

„Přiřazení kupónu ke kartě je v první řadě pohodlné, stejně jako placení bezkontaktní bankovní kartou, kterou se dnes platí již 80 % transakcí. Cestující tak tuto technologii důvěrně znají a běžně používají. Na podzim však služby ještě rozšíříme zavedením unikátního systému pružného jízdného, které přinese rychlé a spolehlivé odbavení s výpočtem nejlevnějšího jízdného pro cestující. Ti tak nebudou muset složitě volit nejvhodnější jízdenky a časem budou dokonce moci pro cestování v městské dopravě používat pouze bankovní karty, které plně nahradí stávající dopravní karty,“ říká František Jungr, manažer regionálního rozvoje Visa Europe.

„Zaváděním bezkontaktních plateb bankovními kartami vycházíme vstříc rostoucí poptávce ze strany cestujících. Aktuální řešení zvýší jejich pohodlí při cestování – nikde nebudou muset složitě operovat s hotovostí. Ti, kteří namísto jednorázových jízdenek využívají časové kupony, si zase nebudou muset zřizovat speciální kartu. Jednoduše budou využívat tu, kterou běžně platí v obchodě,“ doplňuje Ing. Bohumil Bárta, ředitel společnosti Dopravní podnik města Děčína, a.s. 

„Baví nás spolupracovat na takovýchto inovativních projektech, protože jsme díky našim moderním bankovním službám schopni jednotlivým městům nabízet řešení, která jejich obyvatelům citelně zpříjemňují život. Navíc můžou být inspirací pro další podobné projekty v oblasti veřejného sektoru,“ shrnuje Ing. Otto Mach, manažer organizačního útvaru Veřejný sektor – regiony, Česká spořitelna. 

Registrace platebních karet online

Pro přiřazení časového kuponu k platební kartě cestujícím stačí pouhé čtyři kroky. Základem je přihlásit se do e-shopu DPMD na https://eshop.dpmdas.cz/. K jednomu uživatelskému účtu lze následně podle pokynů zaregistrovat i několik platebních karet. Zvolenou hodnotu kuponu je možné uhradit online přímo platební kartou, případně převodem z účtu. Pak už stačí jen počkat na potvrzovací e-mail DPMD o zaplacení a aktivaci kuponu. Při platbě kartou dojde k připsání kupónu do 24 hodin, v případě bankovního převodu je pak třeba počítat s časovou prodlevou, nejdéle tři pracovní dny.

„Vše lze vyřešit jednoduše a z pohodlí domova. Jedinou výjimku představují zvýhodněné tarify, u nich je po přihlášení karty nutné ještě osobně v předprodeji doložit nárok na slevu příslušným dokladem,“ upozorňuje Ing. Bohumil Bárta.

„V podobných projektech vidíme budoucnost nejen proto, že jsou uživatelsky přívětivé, ale především bezpečné. Technologická řešení pro poskytovatele služeb finančního sektoru nabízíme již dlouhodobě, proto věříme, že jsme právě pro tento inovativní projekt tím správným partnerem,“ komentuje Ing. Miroslav Crha, generální ředitel a jednatel Global Payments Europe. 

„Není překvapením, že se do podobného projektu pustil právě Dopravní podnik města Děčína, který je ve svém oboru progresivním hráčem. Spojení s naší špičkovou technologií pro elektronické odbavení už tak bylo jasnou volbou,“ uzavírá Miroslav Slavík, obchodní ředitel společnosti Telmax.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.