Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

V letošním prvním grantovém kole se díky ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem rozdělí částka přesahující 720 tisíc korun

Banky ING Bank 20.04.2015 | 15:31 0 Komentářů

ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem pokračuje stejně jako v předchozích letech ve finanční podpoře projektů cílených na pomoc dětem z dětských domovů a náhradních pěstounských rodin. V rámci letošního prvního grantového kola bylo ze stovky došlých žádostí vybráno 65 projektů, mezi které komise rozdělila částku 720 018 korun. Vítězem on-line hlasování zaměstnanců ING Bank a veřejnosti se stal projekt občanského sdružení Amicia s názvem „Společně v akci – Chorvatsko pro děti“, zaměřený na primární prevenci drogové a alkoholové závislosti. 

Naprostá většina podpořených projektů se věnuje rozvoji talentu, vzdělávání, případně náplni volnočasových aktivit znevýhodněných děti žijících v dětských domovech a pěstounských rodinách. Finanční podpora letos putuje do 38 pěstounských rodin, 25 podpořených žádostí vzešlo z organizací nebo zařízení ústavní výchovy a komise vybrala také dva studenty. Do prvního grantového kola roku 2015 se přihlásilo celkem 100 subjektů, jejichž finanční požadavky přesáhly tři miliony korun.

„Loni jsme poprvé zapojili do výběru podpořených projektů i veřejnost a v rámci podzimního grantového kola jsme uspořádali on-line hlasování. Zájem o tuto novinku nás velmi potěšil, a proto jsme se rozhodli tuto možnost zopakovat i letos,“ uvedla Jindra Machačová, předsedkyně ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem, a dodala: „Naše zaměstnance a veřejnost nejvíce oslovil projekt Společně v akci – Chorvatsko pro děti‘, zaměřený na primární prevenci drogové a alkoholové závislosti u dětí z dětských domovů a na prevenci patologických jevů. Chtěla bychom tímto poděkovat všem, kteří se do výběru projektů zapojili, a zároveň srdečně pogratulovat výhercům.“

Druhé letošní grantové kolo je naplánováno na 8. října 2015 (s uzávěrkou příjmu žádostí 28. srpna 2015). Případní zájemci se mohou obracet na grantové oddělení nadace: granty@terezamaxovadetem.cz. Díky spolupráci ING Bank a NTMd se doposud dostalo podporyjiž více než 800 smysluplným projektům. Detailnější rozpis podpořených projektů je k dispozici na webových stránkách fondu www.ingnadace.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.