CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

30. 08. 2012

0 komentářů

Subjekty:

V době, kdy trh s pojištěním aut stagnuje, se Allianz v havarijním pojištění přehoupla přes 200 tisíc smluv

 


 

Když jsme před dvěma roky představovali zbrusu nové povinné ručení, obsahující i rizika, která dříve bývala výhradně součástí havarijního pojištění, lidé se nás často ptali, zda si tímto způsobem u své „havárky“ obrazně řečeno  nepodřezáváme větev,“ vzpomíná ředitel úseku pojištění vozidel Allianz pojišťovny Pavel Prokš. „Současná statistika je však jasnou odpovědí. S našim povinným ručením už jezdí více než 700 tisíc motoristů a téměř 30 procent z nich má u nás rovněž pojištění havarijní,“ říká Prokš a dodává, že nárůst za poslední dva roky vykazuje jak retail, tak i leasing a flotily.

Havarijní pojištění Allianz si motoristé mohou vybrat ze tří variant – Normal, Optimal a Exkluziv a majitelé vozidel si tak mohou vybrat mezi tím, zda chtějí mít krytou kromě řady jiných rizik pouze krádež, nebo také havárii či dokonce v rámci tzv. pojištění GAP jistotu, že budou mít peníze na pořízení nového vozidla. Právě tato pojistka představuje pro mnoho řidičů velkou motivaci ke sjednání havarijního pojištění, neboť s ní získají úhradu rozdílu mezi novou a tržní cenou a také úhradu spoluúčasti z havarijního pojištění.

Allianz kromě standardního havarijního pojištění motoristům umožňuje využít i tzv. Havarijní pojištění SEZÓNA. „Pokud nevyužívají vozidlo po celý rok, mohou si zvolit jen ty měsíce, ve kterých nepotřebují krytí rizika havárie. Škody na autech přitom Allianz plní v nových cenách náhradních dílů,“ doplňuje Prokš.

V celém světě je Allianz největším pojistitelem vozidel, smlouvu s ní má uzavřeno přes 50 milionů motoristů a je současně největší pojišťovnou v rámci neživotního pojištění, do kterého patří i povinné ručení a havarijní pojištění.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

tesla akcie

InsureMyTesla: Revoluce v autopojištění?

Miliardář Elon Musk přináší se svou automobilkou Tesla revoluci v každém ohledu. Nyní se vrhl do autopojištění a představil InsureMyTesla. Způsobí zemětřesení i v této oblasti?

Text: Petr Zámečník

01. 11. 2017

Karel Janeček spustil první peer-to-peer pojišťovnu. Není ale pro každého

Na principu peer-to-peer (P2P) se poskytují půjčky, prodávají valuty, sdílejí automobily či ubytovací a cestovatelské služby. Nově do světa P2P vstupuje i P2P pojišťovna se standardní pojišťovací licencí a vlastním kapitálem na výplatu škod. Klientům bez škodní události slibuje První klubová pojišťovna podíl na zisku. Za zády jí stojí silný investiční partner RSJ Private Equity Karla Janečka.

Text: Jana Zámečníková

22. 03. 2016

Tento rok nebude zlý. Statisticky

Když si holým zadkem sedneme z půlky na rozpálenou plotnu a z půlky na ledový kvádr, statisticky jsme na tom venkoncem dobře. Ale vyprávějte to popáleninám a omrzlinám. S českou životní úrovní to bude podobné.

Text: Luboš Smrčka

02. 01. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.