CZK/€ 23.655 -0,13%

CZK/$ 21.982 -0,78%

CZK/£ 27.533 -0,24%

CZK/CHF 24.244 -0,36%

02. 04. 2012

1 komentář

Subjekty:

V ČR investuje 1 % populace

 


 

Ačkoli zájem o online obchodování mezi českými investory každoročně narůstá, stále zdaleka nedosahuje úrovně běžné v západní Evropě. V tuzemsku aktivně působí zhruba 100 000 investorů, tedy pouhé 1 % české populace, kteří prostřednictvím brokerských společností investují hlavně do akcií a dále do měn, komodit nebo dluhopisů.

V západních zemích má investování mnohem delší tradici. U nás je kapitálový trh poměrně mladý a porevoluční generace si svou cestu k investování stále hledá.“ říká Robert Havlena ze společnosti HighSky Brokers a dodává: „Některé investiční nástroje jako obchodování měn, jsou pro české investory stále novinkou.“

Mezi hlavní důvody proč se Česi nepouštějí do online obchodování patří nedostatek investičních znalostí. Proto se společnost HighSky Brokers aktivně zapojuje do zvyšování úrovně ekonomické gramotnosti zájemců o kapitálové trhy formou investiční soutěže.

„Každý si může vyzkoušet simulaci skutečného prostředí obchodování s měnami zábavnější formou, a to prostřednictvím soutěže.“ sděluje Havlena a doplňuje: „Jednoduše si nainstaluje demoúčet a v klidu z domova investuje virtuální kapitál třeba do nákupů české koruny vůči jiné měně. V soutěži navíc může srovnávat v reálném čase své výsledky s ostatními soutěžícími a bude-li lepší, ještě získá cenu.

Cílem investiční soutěže, která začíná začátkem dubna, je dosáhnout co nejvyššího celkového nebo největšího denního zhodnocení virtuálního kapitálu a prakticky si tak vyzkoušet co obnáší skutečné obchodování v reálném čase.

REKLAMA

Soutěž poběží na novince – platformě MetaTrader 5.  HighSky Brokers je prvním obchodníkem s cennými papíry s licencí ČNB, který ji na český trh přináší. Řada MetaTrader patří mezi jednu z celosvětově nejrozšířenějších. Její poslední verze, MetaTrader 5, je rychlejší a revolučnější svými funkcemi jako třeba obchodování přímo z grafů nebo pomocí jediného kliknutí. MetaTrader 5 je univerzálním prostředkem pro začátečníky i pokročilé investory, která nabízí přehledné obchodování. Náročnější uživatelé si mohou vybírat z více analytických nástrojů a komplexní podpory technické analýzy. Jeho prostřednictvím je také možné zjišťovat trendy vývoje a pohybů měnových kurzů.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jaké společnosti na Nasdaq se nyní vyplatí sledovat?

Index Nasdaq, který zahrnuje více než 2500 akcií obchodovaných na stejnojmenné burze, se stabilizoval nad 12 255,95 bodů. To znamená konec medvědího trendu pro tento vysokotechnologický benchmark“Medvědí“ trend na Nasdaqu trval 138 obchodních dní, což je nejdelší období poklesu od roku 2008, kdy prodeje převládaly po dobu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 06. 2023

Stanou se akcie AI společností nejchytřejší technologickou investicí pro běžné investory?

Umělá inteligence (AI) způsobuje revoluci v různých odvětvích a mění způsob našeho života a práce. Od samořídících aut po osobní asistenty, jako jsou Siri a Alexa, se AI stává nedílnou součástí našeho každodenního života. Tato technologie přitahuje velkou pozornost investorů, kteří hledají další velkou investiční příležitost.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • valesek

    2 dubna, 2012

    Proc mluvite o investovani, kdyz jde jen o ciste spekulace?

    Odpovědět