CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

02. 04. 2012

1 komentář

Subjekty:

V ČR investuje 1 % populace

 


 

Ačkoli zájem o online obchodování mezi českými investory každoročně narůstá, stále zdaleka nedosahuje úrovně běžné v západní Evropě. V tuzemsku aktivně působí zhruba 100 000 investorů, tedy pouhé 1 % české populace, kteří prostřednictvím brokerských společností investují hlavně do akcií a dále do měn, komodit nebo dluhopisů.

V západních zemích má investování mnohem delší tradici. U nás je kapitálový trh poměrně mladý a porevoluční generace si svou cestu k investování stále hledá.“ říká Robert Havlena ze společnosti HighSky Brokers a dodává: „Některé investiční nástroje jako obchodování měn, jsou pro české investory stále novinkou.“

Mezi hlavní důvody proč se Česi nepouštějí do online obchodování patří nedostatek investičních znalostí. Proto se společnost HighSky Brokers aktivně zapojuje do zvyšování úrovně ekonomické gramotnosti zájemců o kapitálové trhy formou investiční soutěže.

„Každý si může vyzkoušet simulaci skutečného prostředí obchodování s měnami zábavnější formou, a to prostřednictvím soutěže.“ sděluje Havlena a doplňuje: „Jednoduše si nainstaluje demoúčet a v klidu z domova investuje virtuální kapitál třeba do nákupů české koruny vůči jiné měně. V soutěži navíc může srovnávat v reálném čase své výsledky s ostatními soutěžícími a bude-li lepší, ještě získá cenu.

Cílem investiční soutěže, která začíná začátkem dubna, je dosáhnout co nejvyššího celkového nebo největšího denního zhodnocení virtuálního kapitálu a prakticky si tak vyzkoušet co obnáší skutečné obchodování v reálném čase.

REKLAMA

Soutěž poběží na novince – platformě MetaTrader 5.  HighSky Brokers je prvním obchodníkem s cennými papíry s licencí ČNB, který ji na český trh přináší. Řada MetaTrader patří mezi jednu z celosvětově nejrozšířenějších. Její poslední verze, MetaTrader 5, je rychlejší a revolučnější svými funkcemi jako třeba obchodování přímo z grafů nebo pomocí jediného kliknutí. MetaTrader 5 je univerzálním prostředkem pro začátečníky i pokročilé investory, která nabízí přehledné obchodování. Náročnější uživatelé si mohou vybírat z více analytických nástrojů a komplexní podpory technické analýzy. Jeho prostřednictvím je také možné zjišťovat trendy vývoje a pohybů měnových kurzů.

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Podařil se zastavit pokles cen kryptoaktiv?

Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

17. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
  • valesek

    2 dubna, 2012

    Proc mluvite o investovani, kdyz jde jen o ciste spekulace?

    Odpovědět