CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.707 +0,19%

CZK/£ 29.516 +0,05%

CZK/CHF 26.084 +0,21%

15. 10. 2019

0 komentářů

Subjekty:

V Česku již Cashbot profinancoval faktury za více než 300 milionů Kč. Nyní partnerský projekt EY expanduje na Slovensko

 

Praha, 15. říjen 2019 – Inovativní projekt Cashbot, jehož je EY partnerem, za svůj první rok existence profinancovalo 3 000 faktur v hodnotě více než 300 milionů Kč. Cíl pro druhý rok zní jedna miliarda korun profinancovaných faktur. Na začátku července vstoupil Cashbot na slovenský trh, kde stejně jako v Česku řeší problém dlouhé doby splatnosti faktur u řady živnostníků a malých a středních firem. 

Loading



 

  • Za rok své existence profinancoval start-up Cashbot přes 3 000 faktur v hodnotě více než 300 milionů Kč
  • Další rok by chtěl překročit hranici jedné miliardy korun profinancovaných faktur
  • Na vývoji inovativní platformy pro on-line financování segmentu živnostníků a malých a středních podniků spolupracovalo se start-upem EY

Cashbot je platforma, která řeší otázku dlouhé splatnosti faktur živnostníků a malých a středních firem. Tento problém podnikatele omezuje v rozvoji jejich podnikání a celkově brzdí ekonomiku. EY před rokem podpořilo start-up Cashbot, jenž nabízí financování faktur i s možností pojištění proti nevůli nebo neschopnosti odběratele fakturu zaplatit.

„Cashbot odstraňuje bariéry růstu podnikání a umožňuje rychlý a komfortní přístup k financím. Firmy tak již v rozvoji nemusí brzdit nedostatek peněz, protože získají prostředky do druhého pracovního dne prostřednictvím jednoduché on-line aplikace, digitálně a bezpapírově,“ uvádí Pavel Riegger, vedoucí partner oddělení poradenství pro finanční instituce v regionu střední Evropy společnosti EY.

Typickým zákazníkem Cashbotu jsou živnostníci a malé a střední firmy, kterým odběratelé platí v delších lhůtách splatnosti, jako je zdravotnictví, autodoprava nebo stavebnictví. Další skupinou zákazníků jsou firmy se sezónními příjmy, jako je velkoobchod a zemědělství, nebo rychle rostoucí společnosti, kterým banky nestíhají financovat růst.

„Splatnost faktur často bývá až devadesát dní, což přináší řadu problémů. Jedná se například o nutnost zaplatit mzdy zaměstnancům, zaplatit za zboží dodavatelům, za leasing automobilu nebo potřebu mít finanční zdroje pro rozjezd dalších zakázek. Pokud podnikatel čeká na peníze ze svých vydaných faktur několik měsíců, může se velmi rychle dostat do složité situace,“ uvádí Marek Hejdušek, zakladatel a ředitel společnosti Cashbot.  

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Wirecard

Zpráva vyšetřovací komise ve věci Wirecard odhaluje selhání všech kontrolních mechanismů

Foto: Shutterstock Politickou odpovědnost za včasné neodhalení podvodu v případu Wirecard by měl nést německý ministr financí, myslí si opozice. Jeho resort má totiž dohlížet na tamní úřad pro finanční dohled – BaFin. Spolkový soud přitom zamítnul stížnost hlavního auditora firmy Wirecard Andrease Loetschera a bylo tak možné […]

Text: Veronika Hejná

30. 06. 2021

indexy, Pražská burza

Kde brát peníze? Na burze přece…

Kde bankovní financování nestačí, nastupují kapitálové trhy. Na burzu vstupuje sociální síť Pinterest, Lyft, má ho následovat Uber. Vlastníci těchto firem chtějí prodat akcie, které se začnou, bude-li úpis úspěšný, obchodovat na burze.

Text: Radovan Novotný

10. 05. 2019

Michal Chudáček: Vydělávejte až 10 % ročně. S factoringem

Investovat lze různými způsoby. Jedním z nich je investice do pohledávek. Je rizikovější. Ale nese zajímavý výnos. „Není to určeno pro zcela drobné střadatele, ale spíše pro bohatší jednotlivce a malé investiční skupiny,“ říká spoluzakladatel projektu Investiční aukce Michal Chudáček.

Text: Petr Zámečník

02. 12. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *