Neděle 19. září. Svátek má Zita.

V centrále Kooperativy mají zaměstnanci nový dětský koutek

Od dnešního dne mohou zaměstnanci pojišťovny Kooperativa v Karlíně využívat novou místnost, která v sobě ukrývá dětský koutek i plnohodnotnou kancelář. Nejedná se tedy pouze o klasický hlídací dětský koutek, nýbrž o multifunkční prostor s veškerým zázemím kanceláře, kde si rodiče obstarají své miláčky, a ještě u toho mohou pracovat. Rodiče tu najdou čtyři kompletně vybavená pracoviště.

„Myšlenka vytvořit prostor, kde by mohli rodiče mít své děti u sebe, vznikla vlastně díky naší kavárně. Chodí sem i maminky a tatínkové s dětmi, pokud je z různých důvodů musejí vzít s sebou do práce. V kavárně jsou ale pouze omezené možnosti, jak děti zabavit. Přemýšleli jsme tedy nad tím, jak jim vyjít vstříc. Přizpůsobení jedné zasedací místnosti potřebám dětí a rodičů nám připadalo jako ideální řešení,“ vysvětluje jeho vznik člen rozšířeného představenstva Martin Laur, který je odpovědný za společenskou odpovědnost Kooperativy.

Dětský koutek je umístěný ve třetím patře Centrály pojišťovny Kooperativa. Kromě nového nábytku a hraček zde rodiče najdou i vzdělávací dopravní tabuli, která je i jejich děti seznámí se základními principy na silnicích dle různých věkových kategorií. „Edukace v dopravní bezpečnosti je pro nás totiž významným tématem v oblasti společenské odpovědnosti a věnujeme se jí v mnoha projektech,“ představuje další speciality dětského koutku Martin Laur.

Dětský koutek samozřejmě mohou využívat i rodiče na mateřské či rodičovské dovolené, kteří potřebují v Centrále Kooperativy něco vyřídit, nebo se jim jen občas zasteskne po spolupracovnících. Dětský koutek je místo, které je pro tyto případy přímo stvořené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.