Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

V AUTĚ SI NEJČASTĚJI PŘIPOJIŠŤUJEME ČELNÍ SKLA, NEZAPOMÍNÁME ANI NA POSÁDKU

Pojištění 31.08.2015 | 11:56 0 Komentářů

Více než 40 procent klientů si k povinnému ručení uzavírá alespoň jedno z možných připojištění. Největší zájem mají o připojištění čelního skla. Roste i zájem o úrazové připojištění členů posádky motorového vozidla. (Tisková zpráva: AXA)

Přibližně 40 procent klientů společnosti AXA si v rámci produktu AUTO GO k povinnému ručení připojistí alespoň jedno z nabízených připojištění. „Češi se nejvíce obávají rozbitého čelního skla. Druhým nejčastějším je připojištění střetu se zvěří,“ říká Jan Kusý, ředitel neživotního pojištění pojišťovny AXA. V porovnání se Slovenskem je podíl připojištění k povinnému ručení téměř dvojnásobně vyšší.

Povinné ručení pokrývá škody vzniklé třetím osobám, zpravidla se však nevztahují na škody na majetku a zdraví, které vzniknou řidiči. AXA nabízí řidičům možnost připojištění rizik, které chrání vlastní majetek nebo zdraví řidiče a posádky.

„Zejména během letních měsíců se stále více řidičů zajímá nejen o pojištění auta jako majetku, ale i ochranu cestujících,“ vysvětluje Jan Kusý. Zejména při cestách na dovolenou si tak podle něj Češi uvědomují, co je pro ně nejcennější. „Rozbité sklo nebo pomačkaný plech se vždy dají opravit, či nahradit. Škody na zdraví však mohou být nevratné. Proto podporujeme tento druh pojištění zvýhodněnými sazbami,“ doplňuje Kusý.

V pojišťovně AXA si řidič může vybrat připojištění řidiče nebo celé posádky auta. Přepravované osoby jsou kryty do 500 000 korun na smrt následkem úrazu a 1 000 000 korun na trvalé následky úrazu. Úrazové připojištění přitom vyjde řidiče měsíčně na méně než 25 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.