Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Úterní seance nepřinesla na akciových trzích výraznější výkyvy

Investice 15.08.2017 | 20:22 0 Komentářů

Evropské akcie v úterní seanci pokračují v růstu a zvyšují tak pondělní zisky. Ty však nedosahují takových výšin, když index Stoxx 600 přidává pouze dvě desetiny procenta. V popředí pomyslného pelotonu se drží především akcie síťových odvětví a farmaceutických společností, které si připisují půl procenta. Naopak třetinové ztráty jsou patrné u akcií energetických a těžařských firem.

Ve Spojených státech zatím index S&P 500 přešlapuje poblíž včerejšího zavíracího kurzu. Na jedné straně se daří finančním domům s půlprocentním ziskem, na straně největších propadlíků se nacházejí telekomunikace a realitní developeři, jejichž akcie odepisují bezmála jedno procento. Zveřejněné maloobchodní tržby, které překvapily vyšším růstem, se na obchodování s akciemi příliš neprojevily. Výraznější reakce byla patrná u amerického dolaru, který si dnes vůči euru připisuje více jak půlprocentní zisky a atakuje hranici 1,17 USD/EUR.

Za nedostatku domácích zpráv pražský parket uzavřel s mírným ziskem 0,2 %. Raketou dne byly akcie likérky Stock Spirits, které vylétly o více jak 4 %. Hlavním tahounem celého trhu byly díky své váze v indexu akcie ČEZ, které si polepšily o 0,8 %. Dařilo se i ostatním velkým emisím. Zklamání z dnešního obchodování odcházejí akcionáři Monety, když jejich investice dnes prodělala téměř dvě procenta. Obchodní aktivita byla výrazně podprůměrná, když zobchodovaný objem nedosáhl ani poloviny ročního průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.