CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

30. 07. 2014

0 komentářů

Úspora na cestovním pojištění typicky dosahuje 40 procent

 


 

Analytici pojistného portálu Srovnátor.cz, kde zákazníci najdou nejvýhodnější pojištění, porovnali nabídky pojišťoven na cestovní pojištění. Kdyby si všichni zákazníci vybrali tu nejvýhodnější variantu – tedy nejlevnější nabídku s porovnatelnými parametry, ušetřili by v průměru 40 procent nákladů na pojištění.

„Cenové rozpětí porovnatelných nabídek cestovního pojištění se pohybuje okolo 200 procent. Znamená to, že nejdražší nabídky stojí také trojnásobek ceny těch nejlevnějších,“ komentuje Markéta Jílková, ředitelka péče o zákazníky.

Podle odhadu analytiků Srovnátor.cz utratí Češi za letní sezónu zbytečně víc než 600 milionů. „Jsou to peníze, které mohli jednoduše ušetřit, kdyby všichni využili portál Srovnátor.cz a nabídky pojistných produktů si jednoduše porovnali. Z analýz provozu na Srovnátor.cz vyplývá, že na cestovním pojištění ušetří naši zákazníci typicky zhruba polovinu nákladů,“ vysvětluje Markéta Jílková.

Největší finanční ztráty zájemci o pojištění utrpí, když si nevšimnou, že pojištění kupují s jízdenkou či letenkou. „Tato pojištění jsou typicky předražena víc než dvojnásobně: podobná pojistka se většinou dá na Srovnátor.cz pořídit za méně než polovinu,“ vysvětluje Markéta Jílková. 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kryptoměna bitcoin - mince - kryptoměny

FinTech tančí s bankou. Expobank jako první v Evropě nabízí investice do Bitcoinu přes běžný účet

Expobank 23. října uvedla na trh unikátní běžný účet. Nejde jen o klasický finanční produkt z tohoto ranku, ale v podstatě o propojení tradičního bankovnictví s moderním světem FinTech. Díky novému NEO účtu od Expobank je možné naprosto jednoduše investovat do Bitcoinu, start-upů, do mincí, nebo si sjednat cestovní pojištění. […]

Text: Monika Lukešová

24. 10. 2018

Jak se správně pojistit na dovolenou?

Doba letních dovolených se blíží a s ní i cestování do více či méně exotických krajin. Nedílnou součástí výjezdu za hranice by mělo být cestovní pojištění. Jak správně nastavit cestovní pojištění, aby vás nic nepřekvapilo?

Text: Jana Zámečníková

16. 05. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *