Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Upvest v partnerství s KB představuje novou investiční příležitost s dosud největším objemem 60 milionů korun

Český fintech startup Upvest, do kterého nedávno majetkově vstoupila Komerční banka, nabízí dosud největší investiční příležitost v objemu 60 milionů korun. Investice se vztahuje k novému developerskému projektu Šumavská Tower. Společnost Upvest se zaměřuje na online investování do developerských projektů formou crowdfundingu. Pro Upvest jde o zatím největší investiční cíl od svého založení, spolupracovala na něm s dceřinou společností Komerční banky KB SmartSolutions.

Nový fundraising do projektu Šumavská Tower Upvest spustil 15. července 2020. Tvoří jej kancelářský a retailový komplex tří nově rekonstruovaných výškových budov a přilehlých obchodních galerií v lokalitě širšího centra Brna. Investorům nabízí čistý výnos 6,00 % p. a. s očekávanou splatností 44 měsíců. Členové investičního klubu Upvest mají možnost investovat v prvních dnech spuštění fundraisingu se zvýhodněnou úrokovou sazbou  6,5 % p. a., a to až do 24. července 2020.

„Velmi nás těší, že můžeme veřejnosti představit další novinku. Po vstupu silného investora – Komerční banky – přinášíme na Upvestu první investiční příležitost v rámci nové spolupráce a také dosud největší co do svého objemu. Věříme, že naše stávající i nové investory tato nabídka zaujme a společně se zase posuneme o krok kupředu,” říká Petr Volný, spoluzakladatel společnosti Upvest.

Úvěr na projekt Šumavská Tower získala společnost, jež vlastní a pronajímá již dokončené budovy C a přilehlou nákupní galerii. Úrok k tomuto úvěru bude splácen z výnosů za pronájem kancelářských a retailových prostor v těchto budovách. Jistina bude splacena až na konci úvěrového vztahu buď z vlastních zdrojů, refinancováním nebo kombinovaně. Účelem úvěru je refinancování části vlastních zdrojů, které budou poté formou půjčky poskytnuty další projektové společnosti. Ta bude realizovat dokončení třetí věže tohoto projektu.

Mezaninový úvěr je v případě nesplacení zajištěn částí obchodního podílu na úvěrované společnosti. Tento úvěr je jinak podřízen bankovnímu úvěru, který u projektu Šumavská Tower poskytuje Komerční banka.

Společnost Upvest se od svého založení podílela na 11 projektech, a to převážně v sektoru rezidenčních nemovitostí. Objem investic do jednoho projektu v minulosti nepřesáhl 50 milionů korun, Šumavská Tower proto představuje milník v objemu investičního záměru na jeden projekt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.