CZK/€ 24.345 -0,08%

CZK/$ 23.279 -0,89%

CZK/£ 28.112 -0,91%

CZK/CHF 24.662 -0,45%

10. 03. 2022

0 komentářů

Upvest investorům nabízí tři nové příležitosti, pokračuje v silném tempu roku 2022

 

Společnost Upvest, provozovatel stejnojmenné platformy pro investice do nemovitostí formou participace na privátním dluhu, akceleruje s nabídkou projektů a představuje tři nové investiční příležitosti. Pražské projekty Nagano Park a Rezidence Pergamenka II jsou aktuálně investorům otevřené, třetí příležitost Harfa Park VIII – 8. etapa zaznamenala rekordní úspěch a celá částka byla vybrána již 24 hodin od spuštění. Investoři se mohli u Upvestu letos zapojit už do 5 příležitostí, což je nejvyšší počet projektů v prvním čtvrtletí roku za dobu existence společnosti. V roce 2022 bylo v crowdfundingu již vybráno přes 90 milionů korun, celkově se Upvest blíží milníku proinvestované miliardy na platformě. 

 Upvest ve svém portfoliu nabízí jak rezidenční projekty, tak administrativní objekty. Nový projekt Nagano Park developerské skupiny Geosan Development se skládá ze čtyř kancelářských budov a datového centra. Areál je momentálně stabilně obsazen z 94 % a nachází se v pražských Strašnicích. Investoři mohou participovat na mezaninovém úvěru o objemu 100 mil. korun s čistým výnosem až 7,25 % p.a.

Další příležitostí investice do třetí a poslední etapy pražského rezidenčního projektu Rezidence Pergamenka III v Holešovicích od developera FINEP. Jedná se o bytový dům, rozdělený do čtyř částí, v jehož rámci bude vystavěno dohromady 164 bytových jednotek, 162 garážových stání, 7 komerčních prostor a 102 komor. Mezaninový úvěr dosahuje objemu 55,3 mil. korun s výnosem až 6 % p.a.

Harfa Park VIII – 8. etapa představuje rezidenční projekt situovaný na Praze 9. Bytový dům o dvou sekcích nabídne 62 bytových jednotek, 74 garážových stání a 22 komor. Předprodeje projektu jsou nyní na 98,4 %. Fundraising Harfa Parku VIII byl naplněny již za jeden den od spuštění a je nyní úspěšně ukončen s 531 investicemi.

„Jsme velmi rádi, že můžeme našim klientům přinášet další zajímavé investiční příležitosti. Nyní jsme představili tři nové projekty zároveň, což přineslo větší výběr jak v projektech, tak v jejich typech. Nárůst příležitostí je pro nás ukazatelem atraktivity našeho produktu na straně developerů, kteří stále častěji využívají možnosti zefektivnit kapitálovou strukturu svých projektů, a také pozitivního vnímání z řad našich investorů, kteří na Upvestu investují rekordním tempem. Stále je se kam posouvat a věřím, že i nadále budeme našim klientům poskytovat služby, se kterými budou spokojeni a že se nám v blízké budoucnosti podaří také rozšířit portfolio investičních příležitostí o nové typy investic a zhodnocení,“ říká Petr Volný, spoluzakladatel a CTO Upvestu.

REKLAMA

Celkově se Upvest podílel na 27 projektech, ze kterých již 12 bylo k dnešnímu dni splaceno a částky vyplaceny investorům. Default rate investic společnost udržuje na 0 %. Do budoucna Upvest plánuje zařadit nové možnosti a typy investic.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investiční lupa: Colgate je stabilní dividendová společnost

Produkty Colgate (NYSE:CL) používá pravděpodobně většina z nás. Tato společnost totiž vyrábí pasty, kartáčky a další produkty spojené s ústní hygienou. Navíc společnost Colgate sází na svou dlouholetou tradici, jelikož byla založena již roku 1806 a v roce 1873 představila svou první zubní pastu. Historie podniku je […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 11. 2022

Pád akcií technologických obrů s sebou stahuje také segment ESG investování

Akcie technologických obrů jsou letos obřím propadákem. Propadákem, který trvá. I příští rok se jeví jako pořádně perný. Klíčovým důvodem bude pokračování jestřábí měnové politiky americké centrální banky. Fed zkrátka své měnověpolitické šrouby jen tak povolit nemíní. Inflaci totiž stále ani zdaleka nezkrotil, jak by si představoval.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 11. 2022