Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

UNIQA zavádí nový tarif do cestovního pojištění a další inovace

Jako každý rok, přichází UNIQA před startem hlavní letní sezóny s inovacemi cestovního pojištění. Na základě poznatků z předchozích let nabízí UNIQA nyní vedle dvou tarifů EVROPA a SVĚT i třetí, a sice SVĚT bez USA a Kanady. Důvodem jsou extrémně vysoké náklady na pojistné události v těchto dvou zámořských zemích. Ty výrazně ovlivňují výši pojistného, protože škody na americkém kontinentu jsou vyčíslovány násobně více než srovnatelné nehody kdekoli jinde. Pro turisty cestující na jiný kontinent, ale nikoli do obou zmíněných zemí, je cestovní pojištění nyní cenově daleko příznivější než sazba pro celý svět (až o 70 %).

Už v předchozích letech věnovala UNIQA pozornost lepšímu pokrytí některých nečekaných a nepříznivých situací na straně klienta v pojištění storna. To primárně slouží pro případ onemocnění klienta nebo úmrtí v rodině apod. Pojistnou ochranu UNIQA rozšířila o tzv. vztahové události, jako jsou zrušení svatby, podání žaloby o rozvod manželství, anebo pro případ nesložení maturity nebo podobné závěrečné zkoušky, neočekávaného soudního předvolání, případně pro případ onemocnění nebo úrazu domácího mazlíčka. Letos může zákazník dostat zpět až 80 % investované částky do zájezdu i v případě nezaviněné dopravní nehody soukromého či veřejného dopravního prostředku v den odjezdu, kvůli které pojištěný nemohl nastoupit plá­novanou cestu, a to ani později.

Cestovní pojištění UNIQA kryje z pojištění odpovědnosti nově rovněž škody způsobené na najatých obytných vozech nebo na hausbótech v době, kdy jsou zaparkovány/zakotveny a slouží výhradně k ubytování pojištěného zákazníka.

Speciální asistence AUTO+ je určena pro lepší pomoc při událostech spojených s vozidlem, jímž pojištěný vyjíždí do zahraničí. Lze ji sjednat ke stejnému začátku jako je začátek cestovního pojištění na dobu až 31 dnů. Asistence zajistí dojezd mechanika na místo, případně odtah do opravny, uschování auta, repatriaci auta, ubytování až pětičlenné posádky a náhradní dopravu nebo náhradní auto až na 5 dnů. Asistence stojí 390 Kč, celkový limit plnění je 100.000 korun.

Vylepšený je i tuzemský rozšířený tarif T+. Ten poskytuje nyní vyšší limity plnění pro úrazové pojištění, pojištění zavazadel i odpovědnosti. Sazba pojistného se neliší podle věku klienta a platí i pro seniory.

Ceny pojištění léčebných výloh a asistence UNIQA začínají na 17 Kč za osobu a den, v případě až šestičlenné rodiny na 43 Kč za den. U komplexního pojištění (včetně úrazového pojištění, pojištění zavazadel a odpovědnosti) lze pořídit jistotu už za 28 Kč za osobu a den, resp. 70 Kč za rodinu na den. Cestovní pojištění se sjednává bez spoluúčasti. UNIQA uhradí všechny doložené a účelně vynaložené náklady v souvislosti s pojistnou událostí.

Loni vyjelo do ciziny s cestovním pojištěním UNIQA na 800.000 klientů. Nejčastěji cestovali do Chorvatska, na Slovensko, do Itálie a Španělska. Letos se očekává renesance Egypta a Turecka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.