Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

UNIQA už vyřizuje škodu na shořelém kostelu v Gutech

Pojištění 18.08.2017 | 13:33 0 Komentářů

Kostel Božího Těla v Gutech u Třince, který shořel vinou žhářů začátkem srpna, byl pojištěn u UNIQA pojišťovny. Tento týden proběhla první jednání o vyřízení této škody se zástupci Ostravsko-opavského biskupství. UNIQA je připravena vyplatit pojistné plnění nebo zálohu na něj co nejdříve, aby bylo možné zahájit obnovu co nejrychleji.

Pojistná částka pro dřevěnou stavbu byla sjednána ostravsko-opavskou diecézí ve výši 20 milionů korun. Podle všech dosavadních zjištění bude pravděpodobně vyplacena za vzniklou škodu v plné výši. Kromě toho UNIQA uhradí rovněž náklady vynaložené na odklízecí práce a vyčištění požářiště.

Dále běží jednání o škodě vzniklé na mobiliáři kostela, která mohou trvat déle. Biskupství má k dispozici seznamy a popis movitého majetku, který byl požárem zničen. Nyní budou odborníci stanovovat jeho hodnotu. Pojistné plnění bude sloužit pro znovuvyrobení zařizovacích předmětů interiéru, jako jsou oltář, zvon, varhany, lavice, kazatelna apod. U uměleckých předmětů zatím není znám způsob jejich obnovy.

Stavba kostela na původním místě by měla začít už v průběhu příštího roku.

Tisková zpráva UNIQA pojišťovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.