Neděle 19. září. Svátek má Zita.

UNIQA přebírá aktivity pojišťovny ADRIA Way

Investice 21.12.2016 | 11:42 0 Komentářů

UNIQA pojišťovna získala od České národní banky souhlas s převodem pojistného kmene Cestovní pojišťovny ADRIA Way družstvo se sídlem v Ostravě, která tak ukončí po osmnácti letech pojišťovací činnost. V jejích aktivitách, spočívajících v prodeji cestovního pojištění k zájezdům, bude po vzájemné dohodě pokračovat UNIQA. Ty jsou převážně vázány na obchodní činnost cestovní kanceláře VÍTKOVICE TOURS založené v roce 1991 a specializující se především na pobyty u Jadranu. Ročně tam tato CK vypraví na dovolenou asi čtyři desítky tisíc zákazníků.

Smlouva o převodu pojistného kmene byla uzavřena koncem září s cílem převzít pojistný kmen k 1. lednu 2017.

UNIQA pojišťovna ročně generuje na pojistném z cestovního pojištění okolo dvou set milionů korun. Tento segment progresivně roste – meziroční zvýšení předepsaného pojistného mezi lety 2014 a 2015 činilo více než devět procent. Za rok vyřizuje UNIQA na devět tisíc škod našich turistů v zahraničí, a pro klienty je dostupná 24 hodin denně.

Převzetí kmene Cestovní pojišťovny ADRIA Way družstva představuje pro UNIQA pojišťovnu vítané posílení v tomto odvětví. Loni ADRIA Way předepsala na cestovním pojistném 8,1 milionu korun a vyřizovala na 220 škod svých zákazníků v cizině. UNIQA hodlá i nadále úzce spolupracovat s CK VÍTKOVICE TOURS. Ta prodává své zájezdy v ČR, SR a v Polsku.

Tisková zpráva UNIQA pojišťovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.