Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

UNIQA pojišťovna: škody z vichřice

Pojištění 31.10.2017 | 15:15 0 Komentářů

UNIQA registruje na 450 jednotlivých škod v celkové odhadované výši 22 milionů korun. Nahlašování stále probíhá ve velmi vysoké míře. Počítáme i zítra s posíleným provozem našeho škodního call centra. Podle zkušeností z podobných událostí z minulosti (zejména srovnatelný Kyril) poté telefonáty koncem týdne už opadnou. Malý výkyv čekáme ještě v pondělí příští týden, kdy lidé navštíví své rekreační objekty a zjistí tam vzniklé škody.

Celkový odhad je u nás zatím cca 1500 až 2000 škod v celkové hodnotě cca 70 až 100 milionů korun. Zajímavé je lokální porovnání hlášených škod – dá se říci, jako by škody postupovaly pásem v okolí dálnice D 1 až cca k Prostějovu, z východnějších oblastí už příliš škod naši klienti nehlásí. Nejvíce jich máme na Karlovarsku, Benešovsku, v Praze a na Vysočině.

Registrujeme přibližně 6 škod v řádu nad 1 milion korun. Největší škoda je zatím hlášena za 4 miliony korun z Karlovarska – silný vítr poničil masivně nebo i odnesl střešní krytiny na několika halách pro chov drůbeže.

Tisková zpráva UNIQA pojišťovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.