Úterý 15. června. Svátek má Vít.

UNIQA: Co aktuálně kryje cestovní pojištění do Turecka

V souvislosti s posledními násilnými událostmi v Turecku bychom chtěli informovat české turisty, kteří v této zemi pobývají nebo se do ní chystají na dovolenou, jaké nároky z cestovního pojištění lze uplatňovat.

Vzhledem k tomu, že Ministerstvo zahraničních věcí v současné době nedoporučuje cestovat do Istanbulu, Ankary a jihovýchodního regionu Turecka, lze uplatnit pro zájezdy směřované do těchto destinací pojištění storna z důvodu teroristického útoku od UNIQA pojišťovny. Turisté by neměli tímto směrem vycestovat, a mohou vůči pojišťovně uplatnit svůj nárok na vrácení peněz za nevyužité služby.

Pro klienty, kteří pobývají v těchto oblastech už od doby před pokusem o státní převrat, platí pojištění léčebných výloh v souvislosti s tělesnou újmou, kterou by během těchto událostí eventuálně utrpěli. Jedinou podmínkou pro čerpání náhrady z cestovního pojištění je, že se nezúčastnili puče aktivně na straně jeho původců. V ostatních částech Turecka platí cestovní pojištění zcela bez omezení.

Vzhledem k omezení varování Ministerstva zahraničních věcí na výše uvedené tři destinace jsou považovány zbývající části Turecka aktuálně za bezpečné a turistům nic nebrání na dovolenou jet. Pro ostatní cílové lokality tedy pojištění storna využít nelze.

Je nezbytné průběžně sledovat vývoj událostí a případnou aktualizaci doporučení ze strany Ministerstva zahraničních věcí. V případě změny by se výše uvedené informace o využití cestovního pojištění aplikovaly ekvivalentním způsobem i pro nově vyjmenované destinace.

V případě dotazů nás laskavě pokud možno s předstihem elektronicky kontaktujte na adrese cestovni@uniqa.cz. Pro klienty, kteří už v Turecku pobývají, je 24 hodin denně k dispozici asistenční linka UNIQA pro cestovní pojištění +420 296 333 696.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.