CZK/€ 24.695 +0,20%

CZK/$ 23.468 +0,20%

CZK/£ 29.144 +0,12%

CZK/CHF 24.060 +2,32%

15. 02. 2022

0 komentářů

UNIQA: cestovní pojištění neplatí pro cesty na Ukrajinu

 

Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci na Ukrajině v souvislosti s aktuálním napětím ve vztahu k Rusku a možností eskalace do ozbrojeného konfliktu české Ministerstvo zahraničních věcí jednoznačně varuje před cestami na Ukrajinu, a to bez ohledu na účel cesty. Toto vyhlášení má přímý vliv na neplatnost cestovního pojištění UNIQA.   

Klienti s platně sjednaným cestovním pojištěním UNIQA, kteří vycestovali na Ukrajinu ještě před vyhlášením varování Ministerstva zahraničních věcí ČR, mají nadále pojistnou ochranu od UNIQA ve smluveném rozsahu. Současně však UNIQA upozorňuje, že mohou nastat omezení anebo i výpadky v poskytování asistenční služby z pojištění k řešení akutně vzniklých problémů, což se týká jak posktnutí léčebné péče, tak i možností repatriace ze země.

Klientům, kteří s cestovním pojištěním UNIQA vycestují po vyhlášení nedoporučení cestovat na Ukrajinu, pojistná ochrana ze smlouvy nebude poskytnuta; pojištění tedy neplatí pro území Ukrajiny.

Připomínáme, že cestovní pojištění neplatí už delší dobu na územích Ukrajiny, která jsou dlouhodobě mimo kontrolu vlády v Kyjevě a kde je vyhlášený zákaz vstupu (části Doněcké a Luhanské oblasti).

Vždy postupujte podle pokynů průběžně aktualizovaných na webu Ministerstva zahraničních věcí, jimiž se řídí i platnost cestovního pojištění:
https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/ukrajina_vyrazne_zhorseni_bezpecnosti.html

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Válka na Ukrajině. Je ohrožen český export?

Ukrajina je v pořadí zemí pro český export na 20. místě, jako importér je 22. Stejné pozice pak dosahuje i v pořadí obratu zahraničního obchodu, jehož hodnota činí přibližně 75 miliard korun. Jak současný válečný stav na jejím území ovlivní český export?

Text: Filip Kučera

Foto: Pixabay

29. 03. 2022

Bitcoin ruským oligarchům moc nepomůže

Kryptoměny mají být nezávislé na státních regulátorech, což může být pro mnohé výhoda, ale pro jiné zase riziko. Diskuse kolem nich se objevily také v souvislosti s Ruskou agresí na Ukrajině a na ní reagujícími sankcemi. Jak se ale ukazuje, bitcoin starosti […]

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

22. 03. 2022