Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Unipetrol a Komerční banka dnes táhli pražskou burzu vzhůru

Investice 03.04.2017 | 19:15 0 Komentářů

Evropské akcie zahájily nový kvartál slibně, ale bohužel své dopolední zisky neudržely a ke konci obchodování hlavní evropský index Stoxx 600 ztrácí 0,2 %. Nejvíce dnes index brzdí bankovní tituly, které ztrácí přes 1 %. Nedaří se ani realitním developerům a prodejcům zbytného spotřebního zboží, kteří odepisují přes 0,5 %. Jediným rostoucím odvětvím jsou těžaři a zpracovatelé průmyslových materiálů, kteří si dnes připisují 0,3 %.

Americké akcie si po rekordním prvním čtvrtletí, kdy index S&P 500 vzrost o 5,5 % a zaznamenal tak nejvyšší kvartální růst od roku 2015, dnes v začátku obchodování vybírají oddechový čas. Všechny tři hlavní americké akciové indexy se pohybují v mírných ztrátách, když propady finančních institucí kompenzují zisky zdravotnického sektoru a telekomunikací.

Na pražské burze, jejíž index PX přidal 0,4 %, dnes pokračoval ve své spanilé jízdě Unipetrol, který posílil o 1,9 % a od začátku roku už má na kontě +27.3 %. Fortuna, další letošní rekordman s +22,4 %, dnes naopak část svých zisků umazala, když nízká navržená odkupní cena rozladila investory, kteří poslali její akcie o 3 % dolů. Akcie Komerční banky dnes přidaly 1,6 %, dařilo se i rakouské pojišťovací skupině VIG s +0,9 % a Monetě s +0,3 %. Výrobci netkaných textilií Pegas pomohla k zisku 0,7 % zpráva o nákupu nejmodernější linky pro svůj budoucí výrobní závod v Jihoafrické republice. Mezi 0,5 a 0,7 % rostly akcie Philip Morris a O2. Kromě Fortuny dnes oslabily i akcie energetické skupiny ČEZ (-0,5 %).

RICHARD MIŘÁTSKÝ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.