Sobota 06. června. Svátek má Norbert.

Unikátní aplikace pro finanční poradce má svoji českou premiéru na FINfest EFPA 2019

4. 11. 2019 Brno – Na český finanční trh přichází nový produkt CalCoolio cílený na finanční poradce. Uživatelům má sloužit jako pomocník pro investiční rozhodování. Aplikace CalCoolio dostupná na platformě iOS umí nasimulovat na tisíc možných situací vývoje finančního a investičního portfolia. Ke svým výpočtům využívá statistické metody a historická data světové ekonomiky, což z ní dělá komplexní nástroj pro finanční plánování.

Přihlášením do listopadové soutěže Aplikace roku na největší české konferenci FINfest – EFPA v Praze bude aplikace oficiálně uvedena na český trh. CalCoolio fungující na platformě iOS je dostupný na mobilních telefonech a tabletech a budou jej moci využívat nejen finanční poradci, ale také jejich klienti. Napomáhá tomu přívětivé uživatelské rozhraní a snadná ovladatelnost.

Finanční aplikaci odlišuje od stávající nabídky na trhu především možnost individuálního nastavení vstupních dat, jako je neomezená variabilita vstupních poplatků, zadání více různých typů vkladů či investic včetně rozlišení rozdílné délky jejich časových horizontů. Umí spočítat předpokládané znehodnocení peněz inflací na určeném časovém horizontu a nominální či reálnou rentu.

Za tvorbou CalCoolia stojí tým brněnského start-upu Convenient Solutions s.r.o., který při vývoji aplikace využil svých mnohaletých zkušeností z oboru financí a informačních technologií. Součástí CalCoolia je licencovaný algoritmus, který slouží pro predikci možného vývoje aktiv. Jeho autorem je významný český ekonom a publicista Pavel Kohout.

Tvůrci ujišťují, že CalCoolio není pouhá kalkulačka, ale sofistikovaný finanční nástroj, který pomůže revolučně změnit kvalitu práce finančních a investičních poradců v České republice.

Tisková zpráva Convenient Solutions

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.