Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Unie pokračuje v nastoupeném úspěšném kurzu, představenstvo USF bylo zvoleno ve staronovém složení s novým předsedou v čele

Členové Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF) se sešli pošesté od založení unie, aby zvolili členy nejužšího vedení a projednali aktuální strategické otázky.

Uplynulé roky byly ve znamení enormních regulatorních změn zejména v oblasti investic a pojišťovnictví, perspektivě též celý trh očekává s napětím start důchodové reformy. Unie se na všech legislativních procesech velmi aktivně podílela a především, věnovala značnou energii podpoře členských společností při jejich zavádění. Hlasování členů jednomyslně potvrdilo správnost tohoto kurzu a do představenstva byli zvoleni kandidáti zajišťující maximální kontinuitu s minulým vedením:

– Ing. Igor Bielik (MONECO, spol. s r.o.)

– Ing. Michal Bauer (F E D S s.r.o.)

– Zdeněk Čihák (1. Vzájemná poradenská, a.s.)

– Ing. Michal Knapp (OVB Allfinanz, a.s.)

– Ing. Pavel Manhalter (AWD Česká republika, s.r.o.)

– Ing. Pavel Matoušek (Broker Consulting, a.s.)

– Ing. Jiří Šindelář, Ph.D. (výkonný ředitel USF)

Představenstvo USF na svém navazujícím zasedání zvolilo předsedou představenstva Ing. Jiřího Šindeláře, Ph.D., za místopředsedy pak byli zvoleni Ing. Igor Bielik a Ing. Pavel Manhalter. Jiří Šindelář ke své volbě předsedou unie poznamenává: „Převzetí funkce předsedy pro mne znamená po předchozích velmi úspěšných letech především obrovskou výzvu. Mojí hlavní a v podstatě jedinou podmínkou bylo, že dosavadní kurz USF, založený na demokratických a transparentních hodnotách, bude zachován. Jednoznačně jsme se s kolegy shodli, že na tomto směřování se nebude nic měnit a to bylo, spolu s podporou dosavadního předsedy Ing. Igora Bielika, hlavním argumentem, abych nabídnutou funkci přijal.

Valná hromada pak v dalších částech svého programu zvolila členy kontrolní komise a v diskuzi o strategických prioritách potvrdila, že mezi ty hlavní bude patřit zejména nově vznikající regulace v pojišťovnictví (zákon č. 38/2004), důchodová reforma a regulace sjednocené distribuce. Završením volebního roku v rámci USF bude volba předsedy a místopředsedy rady (periodického shromáždění členů), která proběhne na jejím jednání v měsíci květnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.