Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

UniCredit se zapojí do projektu HODINA ZEMĚ 2015 ve 13 státech

 V 85 budovách skupiny UniCredit v Evropě zhasneme světlo

UniCredit 28. března 2015 v rámci Hodiny Země zhasne světlo ve svých 85 budovách ve 13 evropských zemích. Bude to už osmý rok v pořadí, kdy se skupina UniCredit zapojí do této celosvětové iniciativy organizované Světovým fondem na ochranu přírody (WWF – World Wildlife Fund) s cílem upozornit obyvatele Země na klimatické změny, které vážně ohrožují naši planetu.

Opakovaná podpora, kterou UniCredit této kampani organizované Světovým fondem na ochranu přírody poskytuje, potvrzuje neustálý zájem skupiny UniCredit na řešení problémů spojených s ochranou životního prostředí a její podporu udržitelného rozvoje. V rámci této iniciativy se banka snaží o snížení uhlíkových emisí o 30 procent do roku 2020.

V tomto roce budou na jednu hodinu vypnuta světla v hlavních budovách UniCredit ve 13 státech: v Rakousku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, České republice, Maďarsku, Německu, Itálii, Polsku, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině. Naše spolupráce s Hodinou Země symbolizuje, že jako skupina jsme si vědomi zodpovědnosti za řešení závažných problémů týkajících se životního prostředí a trvale udržitelného rozvoje.

V rámci aktivit se do Hodiny Země zapojí také UniCredit Tower. Rada zelených staveb Spojených států amerických (US Green Building Council) udělila centrále banky v Milánu certifikát LEED Gold pro ekologicky udržitelné budovy za výraznou pozornost, kterou banka věnuje otázkám úspor energie při výstavbě a projektování svých budov. Kromě toho zařadila Emporis, německá informační společnost pro realitní trh, která sestavuje žebříček výškových budov, tuto budovu mezi deset nejlepších nově postavených výškových budov na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.