CZK/€ 24.545 +0,06%

CZK/$ 24.818 -1,22%

CZK/£ 28.124 -0,20%

CZK/CHF 25.132 -1,04%

11. 09. 2012

0 komentářů

Subjekty:

UniCredit Leasing a UniCredit Bank nabízejí své služby na MSV v Brně

 


 

Společnost UniCredit Leasing, dlouhodobý lídr na trhu nebankovního financování, na veletrhu nabídne především financování strojů a technického vybavení.

„Společnost UniCredit Leasing zaznamenává v letošním roce růst poptávky po profinancování nákupu transportní techniky, strojů a zařízení. Za současné ekonomické situace se pozornost zaměřuje především na finanční produkty, které zajistí potřebné investice ovšem s minimálními či nulovými počátečními náklady pro firmu,“ uvedl Jaroslav Jaroměřský, předseda představenstva generální ředitel UniCredit Leasing.

„Letošní rok je v rámci exportního financování UniCredit Bank ve znamení expanze českých firem na východní trhy. Zatímco výkon české ekonomiky díky úsporám vlády i domácností klesá, českým exportérům se stále daří. Zahraniční obchod si meziročně polepšil o 20 miliard korun. Chceme, aby tento trend dále pokračoval, a proto prohlubujeme spolupráci s našimi stávajícími a novými partnery. Opět se tedy vracíme jako jedna z nejsilnějších bank v oblasti firemního bankovnictví na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, na tradiční setkání českých a zahraničních firem,“ uvedl Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank.

Velká část prezentace UniCredit Bank bude věnovaná novým trendům v oblasti exportního financování. V případě velkých vývozů banka poskytuje exportní úvěry. Vývozce tak nabídne dodávku investičního celku a zároveň i jeho financování, tím se zvýší jeho šance na úspěch. Pokud firma získala zakázku, ale potřebuje nejprve vyrábět, může ji banka podpořit předexportním úvěrem. Celou transakci je vhodné zastřešit dokumentárním akreditivem, který hlídá platební rizika.

UniCredit Bank má v oblasti exportního financování dlouholeté zkušenosti a za své aktivity obdržela na začátku roku 2012 nejvyšší ocenění v soutěži Best Trade Finance Bank udělované každoročně odborným finančním titulem Euromoney. Stejný úspěch zaznamenala banka i v dalších pěti státech Evropy, a to v Itálii, Bulharsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a na Slovensku.

REKLAMA

„Českému exportu stále dominují vývozy do zemí EU, především do Německa. Zhruba
10 firem zajišťuje 50 % objemu českého exportu. Jsme tedy závislí na malém počtu zemí i exportérů. Řešením je diverzifikace exportu, kterou navrhuje i vláda, a taky snaha dodávat hotové výrobky, nikoliv subdodávky. Společnost Škoda Auto je typickým příkladem toho, že to lze,“
říká Tomáš Hron, ředitel Global Transaction Banking UniCredit Bank.

Společnost UniCredit Leasing, dlouhodobý lídr na trhu nebankovního financování, na veletrhu nabídne především financování strojů a technického vybavení.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.