Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

UniCredit Bank slaví 150. výročí založení Živnostenské banky, jedné z prvních českých bank, která se stala páteří tuzemské ekonomiky

Od jedné z prvních bank až po bankovního lídra na českém a slovenském trhu – součást silné, celoevropské bankovní skupiny. UniCredit Bank si připomíná 150. výročí založení své předchůdkyně, Živnostenské banky, která měla významný vliv na rozvoj tuzemské ekonomiky.

U příležitosti 150. výročí Živnostenské banky a oslavy 100 let tuzemského bankovnictví pozvala UniCredit Bank 9. listopadu významné osobnosti do původního sídla Živnobanky, současné České národní banky. Historii, současnost a budoucnost bankovnictví představili: Jiří Rusnok, guvernér České národní banky, Václav Klaus, bývalý prezident ČR, Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank, Carlo Vivaldi, ředitel pro střední a východní Evropu skupiny UniCredit, Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu či spisovatel a historik Pavel Kosatík.

UniCredit Forum provázela výstava popisující fascinující historii a význam Živnostenské banky i její proměnu v UniCredit Bank.

„Živnostenská banka zaujala po vzniku československého státu vedoucí postavení jak v bankovnictví, tak v hospodářském životě a dokázala se rychle přeorientovat na moderní styl práce. Na její tradici jsme v UniCredit Bank hrdě navázali. V uplynulých letech jsme prožili několik významných událostí a úspěchů. První přeshraniční bankovní fúze české a slovenské pobočky, sjednocení služeb pod silnou finanční skupinu UniCredit Bank i budování silného korporátního, privátního a retailového bankovnictví ještě více posílilo naši pozici lídra na trhu,“ říká Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank, který byl také dlouholetým ředitelem Živnostenské banky, a dodává: „Je nám ctí, že díky našim klientům, jejich rodinám a firmám můžeme být společně po několik dekád hybatelem nejenom dějin, ale především tuzemské ekonomiky.“

 

Investice do budoucnosti

Jen během posledních několika let přinesla UniCredit Bank na trh mnoho novinek a inovací. Významně posílila distribuční síť, zavedla koncept franšízových obchodních míst, představila vlajkové bezpoplatkové U konto, přinesla svým klientům jednoduché mobilní a internetové bankovnictví, online prodej bankovních produktů, zjednodušila procesy v retailovém, firemním i investičním bankovnictví a dále investuje do digitalizace. Banka tak již dnes myslí na budoucnost a rychle se vyvíjející potřeby klientů.

„Klíčovým pilířem našeho strategického plánu Transform 2019 je digitalizace. Výrazně investujeme do inovací, abychom mohli předvídat měnící se potřeby, chování a očekávání klientů a vycházet jim vstříc. Klienti chtějí rychlost, inovace a jednoduchost, proto chceme digitální transformací zlepšit zákaznickou spokojenost a zároveň zvýšit efektivitu. V budoucnu budeme investice směřovat do poskytování služeb s vysokou přidanou hodnotou, které využívají relevantní data k přizpůsobení nabídky produktů a služeb v nejvyšší možné míře. Chceme také dále investovat do naší hlavní konkurenční výhody – do našich zaměstnanců,“ říká Carlo Vivaldi, ředitel divize pro střední a východní Evropu skupiny UniCredit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.