Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

UniCredit Bank podpoří malé a střední podniky v kampani „Jdeme do toho s Vámi“

Malé a střední firmy u UniCredit Bank meziročně navýšily investiční úvěry o 31 %, provozní úvěry o 28 %

Úvěry v klíčovém segmentu malých a středních podniků po odeznění recese opět výrazně rostou, dvouciferný meziroční růst vykazují již druhým rokem. Vyplývá to z aktuálních dat UniCredit Bank o poskytnutých úvěrech malým a středním firmám. Klíčovou roli v tom hrají nejenom zvýhodněné úvěry, které banka nabízí ve spolupráci s dalšími partnery, ale i přístup bankéřů, kteří mají podnikatelský způsob myšlení a chování a především dovedou připravit řešení přesně pro své klienty. 

Od začátku září zahajuje UniCredit Bank kampaň v tištěných médiích, rozhlasu a na billboardech, v České republice i na Slovensku, která bude zaměřená právě na segment malých a středních podniků s obratem 50–250 milionů korun (2–10 mil. EUR na Slovensku), řízených převážně svými majiteli nebo jejich rodinnými příslušníky. 

„Řada rodinných firem patří k našim dlouholetým, věrným klientům, kterým pomáháme růst a efektivně řídit jejich finance. Obvykle jsou velmi stabilní, finančně zdravé, mimo jiné i proto, že se o jejich financování starají bankéři, kteří se umí podívat na jejich financování očima podnikatelů, nejsou uzavřeni v číslech, ale znají skutečný život, problémy, kterým firmy čelí a specifické potřeby jejich oboru,“ vysvětluje Václav Vitha, regionální ředitel pro malé a střední podniky – oblast Západ, UniCredit Bank.

Klíčové postavení mezi malými a středními podniky pak mají rodinné firmy, tedy tradiční společnosti, které se svému podnikání věnují třeba už několik generací, a kde se v podnikání přímo angažují členové jedné rodiny. Tyto firmy dnes tvoří 25–30 % segmentu SME.

„Mezi malými a středním firmami jsou velmi oblíbené naše zvýhodněné úvěry. Klienti oceňují jak jejich cenovou výhodu, tak dostupnost bez nutnosti zajištění vlastním majetkem, nebo směnkou. Tyto výhody pro malé a střední firmy připravujeme ve spolupráci s našimi partnery jakou jsou Evropská investiční banka, Českomoravská záruční a rozvojová banka a nově i Banka Rady Evropy a Evropský investiční fond, říká Marek Plas, regionální ředitel pro malé a střední podniky –  oblast Východ, UniCredit Bank.

Zmíněné úvěry lze čerpat na provozní i investiční financování. Spodní hranice objemu úvěru není ani u jednoho typu omezena. Pro získání záruky ČMZRB je horní hranice výše úvěru stanovena na 5 miliónů korun. Tato částka však ve skutečnosti není omezením, klient může v případě potřeby získat více úvěrů. Pro investiční záměry s podporou EIB je omezena výše hodnoty financovaného projektu, a to na 650 milionů korun.

Sazba u provozních a investičních úvěrů je stanovována individuálně. Díky zárukám ČMRZB či podpoře EIB jsou však úrokové sazby nižší než je běžný tržní standard, celkově jsou sníženy minimálně o 1 % p.a. u provozních a 1,25 % p.a. u investičních úvěrů.

Důvodem, proč úvěry pro malé a střední podniky v UniCredit Bank rostou, zatímco trh jako celek spíše stagnuje, mohou být dlouhodobé a úzké vazby s klienty a znalost jejich byznysu. Bankovní poradci z UniCredit Bank se díky tomu umí vžít do role majitele firmy a umí najít potřebné řešení finančních potřeb. Nemusí jít jen o nové investiční či provozní úvěry, ale o řízení firemních financí jako celku.

UniCredit Bank se financování podniků věnuje dlouhodobě. Vedle rostoucího podílu v segmentu malých a středních podniků si dlouhodobě udržuje klíčové postavení mezi velkými korporátními zákazníky. V loňském roce se stala součástí historické transakce, při které byl poskytnut největší firemní úvěr v historii České republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.