CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

23. 02. 2012

1 komentář

Subjekty:

UniCredit Bank plánuje mít do konce roku 65 franšíz

 


 

„Po téměř roce a půl od otevření první franšízy UniCredit Bank Expres lze jednoznačně konstatovat, že franšízový model v oblasti poskytování finančních produktů a služeb, v našem případě tzv. bankovní franšíza, jednoznačně funguje,“ uvedl Paolo Iannone, obchodní ředitel a místopředseda představenstva UniCredit Bank. „Cílový stav je pro nás disponovat řádově 90 takovými obchodními místy. Rok 2012 je z hlediska naší expanze v tomto segmentu nejvýznamnější.“ 

Nyní má UniCredit Bank připraveno 14 míst, ve kterých se budou v nejbližší době otevírat nové franšízy. Mezi nimi jsou města jako Poděbrady, Čelákovice, Svitavy, Vsetín, Lysá nad Labem, Lovosice, Orlová, Jeseník, Sušice, Litvínov, Šternberk.

Tato forma rozvoje a řízení obchodní sítě představuje pro UniCredit Bank optimální kombinaci mezi potřebnými investičními náklady na straně jedné a cílovým tržním podílem v počtu obchodních míst na území ČR na straně druhé. Důležitou roli při rozhodování o implementaci tohoto konceptu hrála předpokládaná skutečnost, že provozovatelem obchodního místa je podnikatel s vysokou motivací franšízu dlouhodobě obchodně rozvíjet a podporovat.

Každý zájemce o spolupráci s UniCredit Bank musí projít výběrovým řízením, které trvá jeden až dva měsíce. Po ukončení výběru trvá další tři až čtyři měsíce, než se nové obchodní místo UniCredit Bank Expres otevře. Předpokládaná návratnost počáteční investice partnera je přibližně dva roky, registrujeme ovšem i případy, kdy k tomu došlo již v prvním roce fungování franšízového obchodního místa,“ dodal Radim Štantejský, ředitel úseku Alternativní distribuce UniCredit Bank. 

Kromě franšízových obchodních míst provozuje UniCredit Bank i vlastní bankovní pobočky, kterých má v současné době 94.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

KFC - franchising

Proti chřipce multivitamin. Proti konkurenci multifranchising!

Britský spisovatel David Mitchell v knize Atlas mraků vykreslil chmurnou budoucnost světa, který ovládají franchisoví giganti. Ačkoli ve věku gigafranchisorů zatím nežijeme, pojem mega-, multi- nebo superfranchisor již reálně existuje.

Text: Jiří Ctibor

06. 04. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Matyáš Kurvín, loutkář

  9 října, 2012

  Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává -banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a podle toho to vypadá. Pro franšízanta mají taky nastavené přísnější podmínky, než pro vlastní pobočky.
  Banka při vábení franšízantů vyloženě lže, např. slibuje, že část jistiny již po roce vrací, není to pravda. Vypisuje prodejní soutěže – vítězi letošní soutěže o zájezd mailem oznámili, že místo něho pojede někdo jiný, bankou vybraný vítěz.
  Mají vymyšlenou neprůstřelnou smlouvu a podmínky jsou nastavené tak, že nejde skončit, aniž by franšízant nepřišel o vstupní jistinu. Polovina všech franšízantů stejně do roka skončila, většinou za dost nechutných okolností. Jeden z nich se s nimi bude soudit, ještě o tomto konceptu hodně uslyšíme 

  Odpovědět