CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

21. 03. 2012

0 komentářů

Subjekty:

UniCredit Bank Art Prague Young Award letos pro galerii A.M. 180 Collective

 


 

„Dlouhodobě se snažíme naplňovat filozofii rozvoje kulturního dědictví a vytváření nových hodnot prostřednictvím umělecké tvorby. Podporou zejména mladých talentů do 35 let se snažíme povzbudit nastupující generaci, a proto si u nás našel veletrh Art Prague své pevné místo“ uvedl Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Letošní program Art Prague se přesunul do nezvykle brzkého termínu druhé poloviny března kvůli rekonstrukci Výstavní síně Mánes, přesto nabídne od 21. 3. – 25. 3. 2012 řadu děl od velmi známých i neznámých tvůrců a pestrý doprovodný program. Zvláštní expozice „ŠKOLA PROF. KARLA NEPRAŠE“ připomene dvě výročí, a to nedožité 80. narozeniny autora a
10 let od jeho úmrtí. Svá díla představí čtyři Neprašovi žáci, absolventi jeho sochařského ateliéru na Akademii výtvarných umění v Praze, Martina Hozová, Markéta Korečková, Karel Bartáček a Ján Macko.

Novinkou je rozšíření kurátorských projektů o umění nastupujících generace a studentů středních odborných škol nebo část BIG Toys věnovanou dětem i dospělým. Výstava se převážně věnuje plastice, novým médiím a street artu. Veletrhu se účastní necelá třicítka galerií nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, a to z Nizozemí, Německa, Taiwanu a Francie.

UniCredit Bank je stabilním partnerem různorodých uměleckých akcí, mezi něž se právem řadí nejen pražská přehlídka současného umění Art Prague. I v roce 2012 pokračuje UniCredit Bank v dlouholetém partnerství Moravské galerie v Brně, Galerie Rudolfinum a festivalu Prague Photo.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Starý obraz - investice do umění - malba

Lze považovat umění za investici?

Koupě obrazu nebo jiného uměleckého artefaktu, který si možná i zamilujete a který vám přinese dlouhodobé potěšení, může být prý i investicí. Umění má údajně vlastnosti, které jiná aktiva nemají. Je umění novou, rozvíjející se kategorií aktiv dobře diverzifikovaného portfolia, nebo jenom […]

Text: Radovan Novotný

16. 05. 2017

Investice do umění – zajímavé výnosy, dlouhý horizont i nemalá rizika

Alternativní investice mohou být vždy zajímavým zpestřením investičního portfolia, i když je pravdou, že klasické nástroje zřejmě nikdy nenahradí. Jednou z oblíbených alternativ může být investice do umění nabízející možnost zajímavého zhodnocení, které je ale vykoupeno nemalými riziky a nízkou likviditou.

Text: Daniel Kuchta

03. 02. 2014

Hledáte pohádkovou investici? Co třeba pero za 1 mil. EUR

Zlato, umění, diamanty… investiční příležitosti, které lze spojit do jedné: pero. Obyčejná psací potřeba se může stát nejen ukázkou luxusu či sběratelským artiklem, ale i investicí. Jaké příležitosti a jaká rizika nabízí?

Text: Petr Zámečník

25. 06. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.