CZK/€ 24.515 -0,27%

CZK/$ 24.039 +0,06%

CZK/£ 29.128 -0,13%

CZK/CHF 25.109 -0,14%

26. 07. 2022

0 komentářů

Tržby Golden Gate za pololetí vzrostly o víc než třetinu

 

Lídr na trhu drahých kovů v České republice Golden Gate za první pololetí letošního roku meziročně zvýšil tržby o 35 procent na obrat 3,46 miliardy Kč. Historicky Golden Gate prodala necelých 13 tun zlata a více než 187 tun stříbra.  

„Pro představu je to tolik zlata, které by poskládané v uncích za sebou vystačilo na celou trasu A pražského metra v délce 17 km. Současný zájem lidí o drahé kovy je mimo jiné reakcí na prudce rostoucí inflaci,“ říká předseda představenstva Golden Gate Libor Brůna.

„Za posledních 20 let ztratila česká koruna přes 50 procent své kupní síly, zatímco zlato i přes krátkodobé výkyvy cenově vyrostlo čtyřnásobně a zhodnotilo tak ve stejném období v českých korunách v průměru o osm procent ročně,“ dodává Libor Brůna.

Golden Gate působí na trhu již více než 11 let a se svými 50 pobočkami a téměř 55 tisíci klientů je největší poradenskou firmou v oblasti prodeje drahých kovů u nás. Drtivá většina klientů využívá možnost postupného nákupu drahých kovů v komoditní účtu, který funguje jako pravidelné spoření.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že […]

Text: Redakce

Foto: Invesco

02. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.