Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Tři roky od rekordní výhry, Eurojackpot baví stále více Čechů

Investice 14.05.2018 | 14:16 1 Komentář

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii. Neuvěřitelné 2,5 miliardy korun, stále platný rekord Eurojackpotu, získal v polovině května roku 2015 sázející z Pardubického kraje. Loterie Eurojackpot i díky této přelomové události každým rokem zvyšuje tržby a počet pravidelných sázejících.

Uplynulý rok se Eurojackpot podílel na celkových tržbách Sazky necelými 11 %, což je přibližně 1,3 miliard korun. „Eurojackpot jsme v České Republice spustili ke konci roku 2014 a o pár měsíců později už jsme slavili prvního miliardáře. Šlo tak o nejlepší možnou reklamu, která této loterii zajistila ještě vyšší zájem sázejících,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.

Nejvyšší výhry v historii Eurojackpotu
ČR – 15. 5. 2015 2,466 mld.
Německo – 14. 10. 2016 2,432 mld.
Finsko – 14. 4. 2017 2,323 mld.
Německo – 29. 7. 2016 2,292 mld.
Finsko – 9. 2. 2018 2,280 mld.

Loterie Eurojackpot je od chvíle, kdy vyhrál miliardy český sázející ještě více vnímána, jako cesta k doživotní finanční svobodě. Touhu lidí získat takové prostředky velmi jasně potvrzují počty podaných sázenek v případě hlavní výhry nad 1 miliardu korun. „V týdnu, kdy se losuje například o 900 milionů korun registrujeme okolo 150 tisíc sázenek. V následujícím losování se jackpot dostane nad 1 miliardu a rázem dojde ke skokovému navýšení a Eurojackpot si vsadí až o 50 % více zákazníků,“ doplňuje Václav Friedmann.   

Díky kurzovému rozdílu mezi eurem a českou korunou zařazuje Sazka do Eurojackpotu pravidelně také hru o Cestu kolem světa. Za dobu fungování loterie v ČR už tak zaplatila svým zákazníkům zájezdy v celkové hodnotě převyšující 200 milionů korun. „Měli jsme tu výherce, který získaných půl milionu korun využil na 10 stejných cest do oblíbené destinace na jihu Evropy, ale také řadu dobrodruhů, kteří strávili několik týdnů až měsíců na cestách po celé zeměkouli,“ pokračuje Václav Friedmann.

Rekordman v Česku a dělba miliard ve Finsku

Nejvyšší možná výhra padla v historii Eurojackpotu celkem 4krát, paradoxně se z ní však radovalo hned 7 sázejících. Před několika měsíci si totiž ve Finsku sumu 90 milionů EUR rozdělili 4 výherci. Severská země totiž nabízí možnost podat sázenku ve větším množství osob. Takový tiket pak garantuje rozdělení výhry stejným dílem.

Výherci se ve Finsku přihlásili až po čtvrt roce, každý na účet získal kolem 600 milionů korun. I český výherce Eurojackpotu s vyzvednutím peněz otálel a Sazce se ozval až po několika týdnech, během kterých si připravoval plán, jak s astronomickou sumou naloží. V Eurojackpotu zatím nikdo nezískal větší částku než právě výherce z Pradubického kraje.

Český výherce Eurojackpotu:

  • Muž středního věku z Pardubického kraje.
  • Výherní čísla 12, 14, 18, 38 46 a doplňková 9, 10.
  • V batohu si ze Sazky odnesl 270 tisíc korun.
  • Při vyzvednutí výhry působil nervózně a upozorňoval, že spěchá na vlak.
  • Přijal kontakty na psychologické a finanční poradce.

Loterie Eurojackpot se hraje v 18 evropských zemích. Sázející na svém tiketu vybírají celkem 7 čísel –  5 z 50 a 2 z 10. Na jedné sázence může zákazník vsadit maximálně šest sloupců, jeden sloupec stojí 60 Kč. Kromě toho Sazka nabízí za 40 korun také doplňkovou hru Extra 6, která se hraje na stejném principu jako Šance u Sportky.

Hlavní výhra je vždy minimálně 10 milionů eur (přibližně 270 milionů korun), maximálně se může vyšplhat až na 90 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun).

Tisková zpráva: Sazka

Jeden komentář: “Tři roky od rekordní výhry, Eurojackpot baví stále více Čechů”

  1. Lenka Minková napsal:

    Eurojackpot i Sportku hraji pravidelně vždy, když je hlavní výhra hodně vysoká, což potvrzujete i ve vašem článku, že o polovinu hráčů hraje více, když je eurojackpot nad 1 miliardu. Nejsem tím pádem sama, kdo by si přál být výhercem tolika peněz, na druhou stranu ale nejsem příznivcem takto vysokých výher, které člověka můžou pořádně zkazit. Ono i 100 milionů jsou strašné peníze a kdyby loterie udělaly strop níže, mohlo by být štastných lidí 10x tolik. Navíc nechápu, když je hlavní výhra 2,5 miliardy, tak co se dělá, když to pořád nikdo nevyhraje. Četla jsem několik návodů třeba tady mimo jiné https://loterijnice.cz/eurojackpot-vysledky/ ale stále nevím, kam půjdou ty peníze co by byly navrch? Přeci se to nepřorezdělí na 2 místo, to by za chvíli mohlo být taky na miliardě. Ten Čech co vyhrál to bylo skoro taky 2,5 miliardy takže už skoro maximum. Ale co by bylo pak?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.