Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Trhy klesají pod vlivem nervozity z obchodní války a zasedání OPEC

  • Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv.
  • Evropské akcie by měly po otevření trhů zahájit poklesem.
  • Dnes budou představeny předstihové PMI ukazatele ve Francii, Německu, eurozóně i USA. V eurozóně se očekává zastavení jejich poklesu a naznačení zrychlení ekonomické aktivity.
  • Société Générale snížila doporučení francouzskému výrobci alkoholických nápojů Pernod Ricard na Prodat.

Obchodování na zámořských trzích

Americké trhy se včera opět ponořily do ztrát. Sentiment na trzích ovládly obavy z vývoje napjaté situace mezi USA a Čínou v oblasti obchodních cel. Index Dow Jones klesl o 0,8 %, S&P 500 oslabil o 0,6 % a technologický Nasdaq ztratil 0,9 %. Nejhůře dopadly energetické společnosti, jejichž hodnota klesla o 1,9 %. Reagovaly tak na zasedání zemí OPEC, kde Saudská Arábie tlačí na navýšení denní produkce ropy, na což reagují její ceny na světových trzích poklesem. Dále se nedařilo průmyslovým podnikům (-1,2 %) a zpracovatelům komodit (-1 %). Zisky se podařilo připsat realitním developerům (+0,6 %), sektoru utilit (+0,3 %) a výrobcům nezbytného zboží (+0,1 %).

Trhy v asijsko-pacifickém regionu zakončují poslední obchodní den tohoto týdne spíše ve ztrátách. Ty se pohybují v rozmezí 0,1 až 0,8 %. Najdou se ale i ziskové trhy, jako například jihokorejské (+0,4 %) či thajské (+0,5 %). V rámci japonského indexu Nikkei 225, který klesá o 0,8 %, se nejhůře vede telekomunikačním společnostem (-2,1 %) a sektoru utilit (-1,3 %).

Jiří Kostka, ekonomický a strategický výzkum

Tagy OPEC trhy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.