Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Transformovaný fond Generali penzijní společnosti je se zhodnocením 1,3 % p.a. opět na špičce trhu

Investice 03.05.2021 | 15:10 0 Komentářů

Generali penzijní společnost (Generali PS) rozdělila mezi klienty svého transformovaného fondu za rok 2020 zisk přesahující 1,4 miliardy korun a připsala zhodnocení 1,3 % p.a. Na konci dubna o tom rozhodla valná hromada společnosti. Stejně jako loni se opět jedná o nejvyšší zhodnocení v této kategorii penzijních fondů.

„Dlouhodobým záměrem naší penzijní společnosti je poskytovat klientům nadprůměrné zhodnocení. To se nám ve transformovaném fondu daří navzdory dosavadnímu vývoji úrokových sazeb. Nesmíme zapomínat, že kromě připisovaných výnosů klienti získávají státní podporou a příspěvky zaměstnavatele. To vše dohromady dělá ze spoření na penzi v transformovaném fondu velmi atraktivní spořící produkt,“ říká k výsledkům Radek Moc, předseda představenstva a generální ředitel Generali penzijní společnosti.

„Přestože transformovaný fond stále nabízí přípis převyšující úrok bankovních vkladů, zejména mladším klientům doporučujeme zvážit přestup do účastnických fondů doplňkového penzijního spoření,“ doplňuje Radek Moc. Dynamičtější spořicí strategie účastnických fondů nabízejí vyšší potenciální výnos. Pokud má klient před sebou ještě dvacet nebo třicet let spoření, může být rozdíl ve výsledné částce i dvojnásobný.

Generali penzijní společnost je dlouhodobě nejsilnější hráč na trhu penzijního spoření. Celkový objem úspor v její správě dosáhl 130 miliard Kč. Počet klientů společnosti je 1,1 milionu. Generali PS je kromě celkových ukazatelů lídrem také v oblasti prodeje dětských smluv. Každá třetí smlouva dětského spoření na českém trhu se sjednává právě u Generali PS. Online služby na klientském portálu využívá téměř 600 tisíc klientů.

 

Zhodnocení transformovaného fondu Generali PS v uplynulých pěti letech (p.a.)

2016 2017 2018 2019 2020
0,9 % 0,8 % 1,1 % 1,8 % 1,3 %

 

Zhodnocení účastnických fondů Generali PS

Fond Zhodnocení za rok 2020 Celkové zhodnocení
za posledních 5 let
Dynamický účastnický fond 5,4 % 30,0 %
Vyvážený účastnický fond 3,1 % 16,8 %
Spořicí účastnický fond 0,9 % 3,8%
Povinný konzervativní fond 0,5 % 1,2 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.