Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

TPA Horwath: Seminář ke způsobům vypořádání mezi spoluvlastníky

23.03.2016 | 16:46 0 Komentářů

Poradenská společnost TPA Horwath ve spolupráci s advokátní kanceláří Havel, Holásek & Partners a Komerční bankou uspořádala seminář na téma „Prodej společnosti či vypořádání mezi spoluvlastníky?“. Seminář se věnoval jak způsobům vypořádání mezi spoluvlastníky, tak aktuálním trendům v oblasti M&A, praktickým otázkám transakčního procesu, možnostem financování i právní problematice s tím spojené. 

íci TPA Horwath Igor Mesenský, Milan Bílek, a Jana Skálová se v prvním bloku semináře věnovali zejména prodejnímu a nákupnímu procesu firem, aktuální situaci na trhu akvizicí a fúzí a daňovým aspektům prodejů podílů či akcií. Účastníky semináře nejvíce zaujala pasáž věnovaná novinkám ve zdanění příjmů z převodu podílů nebo akcií a vznášeli důležité i podnětné dotazy.

Zástupci advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners David Neveselý a Michaela Micková se v druhém bloku zaměřili na praktické ukázky možnosti vypořádání mezi spoluvlastníky. Radek Rohovský, specialista na akviziční financování Komerční banky a Tomáš Lipový, zástupce divize privátního bankovnictví Komerční banky, na závěr semináře seznámili posluchače s možnostmi bankovního financování transakcí a privátního portfolio managementu.

Semináře se zúčastnili majitelé firem a členové top managementu z třiceti různých společností. Každá přednáška vyvolala vlnu doplňujících dotazů a často obsáhlou a velmi cíleně a prakticky zaměřenou diskusi. „Posluchači ocenili zejména novinky v oblasti zdanění příjmů z prodeje podílů, způsoby ocenění společností a názorné příklady a rady pro specifické případy,“ blíže komentoval průběh semináře Igor Mesenský, partner TPA Horwath.

Tisková zpráva TPA Horwath

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.