Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

TOP TŘI AKTUÁLNÍ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI DLE IMPERIUM FINANCE

Investice 21.09.2021 | 11:08 0 Komentářů

Společnost Imperium Finance identifikovala tři největší investiční příležitosti pro nejbližší období. Vybírala z dluhopisů, ETF (Exchange traded funds) a akcií. Velký potenciál vidí v oblasti letecké přepravy, čisté energetiky a těžby lithia. Jmenovitě jde o investice do dluhopisů společnosti Mexico City Airport Trust, ETF udržitelné energetiky INRG a akcií společnosti Lithium Americas. 

DLUHOPIS

Společnost Mexico City Airport Trust je vlastněna státem Mexiko, který se rozhodl v hlavním městě s 22 miliony obyvatel postavit nové letiště. Dluhopisy drží rating agentury S&P na úrovni BBB, držitelem těchto dluhopisů je například i japonský penzijní fond Government Pension Investment Fund. Dluhopisy jsou navíc zajištěné exkluzivní koncesí pro provozování letiště, a to do roku 2048 s opcí až do roku 2098.

„Dluhopisy společnosti Mexico City Airport Trust nabízí nadstandardně vysoký výnos s ohledem na podstupované riziko. Úrokové sazby se v USA pravděpodobně nijak dramaticky zvedat nebudou. Obecně tak dluhopisy s dlouhou splatností představují výborný způsob, jak dosahovat na dlouhém horizontu vyššího výnosu než je inflace při výrazně nižší volatilitě ve srovnání s akciemi,“ říká jednatel společnosti Imperium Finance Václav Kosáček.

EXCHANGE TRADED FUND (ETF)

INRG je ETF udržitelné energetiky (vodíku, větru a slunce). Akcie fondu se nachází v dlouhodobém trendu, po minulé vlně proběhla korekce o hloubce 40 %. Aktuálně již aktivum vytvořilo více než půlroční cenovou základnu, která představuje začátek dalšího růstového trendu.

„S ohledem na to, že nás v příštích dvaceti letech čeká masivní rozvoj tohoto odvětví, a začalo se prakticky ‚včera‘, vnímám jako velice inteligentní rozhodnutí akcie tohoto fondu nakoupit a dále akumulovat. Je ale důležité si zároveň hlídat případné technologické průlomové objevy, které by změnily pravidla hry,“ uvádí Václav Kosáček a dodává: „Zatím však nic takového na obzoru není. Naopak, na zlepšení těchto technologií se neustále pracuje, a jsou tak stále více a více kompetitivní. Ve střednědobém časovém horizontu 5 až 10 let bych se tedy v tomto případě nebál mluvit až o zněkolikanásobení investovaného kapitálu.“AKCIE

Společnost Lithium Americas vlastní největší a nejkvalitnější naleziště lithia v severní Americe, která zároveň patří mezi největší na světě. Naleziště Thacker Pass by mělo produkovat 60 tisíc tun lithia v kvalitě pro bateriové použití po dobu minimálně 46 let s kapacitou přes 100 tisíc tun ročně. Druhý důl společnosti se nachází v Argentině a má kapacitu 40 tisíc tun ročně. Zde se jedná o společný projekt s největším těžařem lithia na světě – společností Ganfeng Lithium.

„Amerika se chystá budovat robustní lithium – bateriový ‚supply chain‘ na domácí půdě. Pokud půjde získat lithium levně a efektivně přímo na tamním kontinentu, bude to možnost první volby. Zároveň vše nasvědčuje tomu, že lithia bude v budoucnu nedostatek, protože se v posledních letech dramaticky podcenilo investování do nových nalezišť. Jeho cena tak v příštích letech s vysokou pravděpodobností poroste,“ uzavírá Václav Kosáček.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.