Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Tomáš Salomon míří k postu šéfa retailu ve Spořitelně

Tomáš Salomon, zkušený kariérní bankéř, který se v bankovnictví pohybuje od roku 1997, by se mohl stát členem představenstva České spořitelny zodpovědným za retail. Pokud jeho nominaci schválí Česká národní banka, mohl  by se ujmout funkce od 1.ledna 2015. Nahradil by ve funkci Jiřího Škorvagu.

Tomáš Salomon získal zkušenosti na vrcholných postech drobného bankovnictví a strategie v GE Capital v České republice. Po čtyři roky byl také generálním ředitelem Poštové banky na Slovensku. Do České spořitelny přichází ze sesterské Slovenské sporitelny, kde byl od června 2013 členem představenstva zodpovědným za retail.

Jiří Škorvaga  se rozhodl po 16 letech ukončit své působení ve Spořitelně a ve skupině Erste Group a bude se věnovat jiným kariérním příležitostem.

“Nerad vidím, že Jiří odchází, ale respektuji jeho rozhodnutí. Po mnoho let byl jednou z klíčových osobností drobného bankovnictví Erste Group a má lví podíl na úspěchu retailu v České spořitelně a v celé Erste Group. Přinesl mnoho inovativních nápadů a podnítil bezpočet změn, které pak od nás pak kopírovaly banky v celém regionu. Zaslouží si, aby se mu dařilo dobře. Děkuji mu za sebe i za celou skupinu,“ řekl Andreas Treichl, CEO  Erste Group.

Jiří Škorvaga nastoupil do Spořitelny v roce 1998 jako šéf Kartového centra. V roce 2000 se stal obchodním ředitelem retailu a členem Senior management týmu. Od listopadu 2006 byl členem představenstva České spořitelny odpovědným za retail.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.