Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

Technologie ve světě mažou zisky finančníků

Investice 29.11.2017 | 18:04 0 Komentářů

Evropský index Stoxx 600 v závěru obchodování roste o zhruba čtvrt procenta. Na výsluní jsou především akcie finančních titulů, které si připisují 1,3 %. Více jak jedno procento přidávají i akcie utilit. Naopak špatný den dnes prožili akcionáři v informačních technologiích, když se jejich investovaný majetek propadl o 1,6 %.

Americký akciový trh na počátku seance přešlapuje na místě. Index S&P 500 prakticky žádných změn prozatím nedoznal. Finanční tituly pokračují ve výrazném růstu, když posilují o 2,4 %, v těsném závěsu je následují telekomunikace se zisky okolo 2,2 %. Největší zátěží jsou i tady technologické tituly (-2,4 %).

Pražská burza dnes uzavřela se ztrátou necelé jedné desetiny procenta. Nejhůře se dařilo sázkařské společnosti Fortuna, která přišla o 3,7 %. Přes lepší než očekávané výsledky nakonec v mínusu uzavřely i akcie rakouské pojišťovny VIG (-0,5 %). Prvenství si dnes vybojovala Moneta Money Bank, jejíž akcie posílily o 0,8 %. Objem obchodů byl poloviční oproti ročnímu průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.