CZK/€ 24.365 -0,12%

CZK/$ 23.487 +0,26%

CZK/£ 28.369 -0,06%

CZK/CHF 24.774 -0,30%

18. 10. 2018

0 komentářů

Techloop spustil vylepšenou verzi svého webu, který představuje inovativní řešení IT náboru

 

Na českém pracovním trhu chybí dlouhodobě tisíce odborníků z oblasti informačních technologií. Navíc se nezdá, že by se situace v dohledné době zlepšila. Mimo jiné i pro to, že počet absolventů studijních oborů v oblasti informačních a komunikačních technologií v poslední době klesá. S přibývající robotizací a propojeností ekonomiky i běžného života tak poptávka po IT profesionálech mnohonásobně převyšuje nabídku. Společnostem i státním institucím s náborem pomáhá specializovaná firma Techloop, která se zaměřuje na nábor IT odborníků. Těm na druhou stranu zase pomáhá zorientovat se v záplavě nabídek a vybrat tu nejlukrativnější. 

Firmy, které mají problém s náborem IT odborníků, se mohou obrátit na specializovanou platformu Techloop. Ta sází na diskrétnost a propojení pouze těch firem a expertů, kteří si na základě svých představ a požadavků s největší pravděpodobností nakonec podají ruce. Zakladatelům Techloopu se nelíbila dosavadní praxe, kdy IT vývojářům denně chodí desítky pracovních nabídek od personálních agentur. Díky dlouholetým zkušenostem v IT a personalistice se proto rozhodli úzce specializovat na nábor v oblasti IT.

Kladou přitom důraz na zachování anonymity uchazečů a po firmách vždy vyžadují, aby uvedly informace o platu u každého inzerátu. Ve své databázi, která každým dnem narůstá, má Techloop v současnosti okolo 52 000 registrovaných uživatelů, z nichž je přes 16 000 ověřených uživatelů. Techloop navíc úspěšné uchazeče o práci odměňuje bonusem v podobě 500 euro a firmám umožňuje svou databázi uchazečů využít bezplatně.

„V dnešní době je pro komerční firmy, ale třeba i veřejné instituce, velmi složité získat nové IT profesionály. Na vině je i přemíra poptávky, ve které se odborníci nedokáží zorientovat. My jim proto nabízíme jednoduchou a efektivní platformu, kde si v pár krocích vyplní svůj profil. Na základě jejich kritérií pak umožníme firmám, které odpovídají jejich požadavkům a představám, aby je napřímo kontaktovaly. Celý tento proces od registrace po podepsání smlouvy u nás v průměru trvá 2,5 měsíce,“ říká João Duarte, CEO společnosti Techloop, která firmám s náborem nových IT profesionálů pomáhá v České republice už od roku 2016.

Webové stránky této platformy navíc přes léto prošly výrazným vylepšením, které pocítí jak firmy, tak zájemci o práci. Ti jen stručně shrnou své zkušenosti a po několika málo kliknutích budou registrováni. Jen jedno kliknutí pro zobrazení anonymizovaného profilu bude nově stačit i firmám. Vhodného uchazeče tak mohou v databázi Techloop vyhledat daleko rychleji.

REKLAMA

„V uplynulých měsících nám přišla řada připomínek a tipů od našich uživatelů, kteří se s námi podělili o svoji uživatelskou zkušenost. Na základě jejich zpětné vazby a přání jsme provedli mnohá vylepšení, díky kterým se urychlí vyhledávání v databázi, celý web zpřehlední a celkově jej udělají uživatelsky přívětivější,“ doplňuje João Duarte.

Z dat a zkušeností společnosti vyplývá, že největší zájem je mezi českými firmami o developery. Nejžádanějším IT pracovníkem je tak u nás PHP developer, kterého následují vývojáři v jazycích Java, JavaScript, .NET a C++. Zastoupení žen a mužů v databázi Techloop téměř odpovídá celorepublikovému průměru ICT odborníků – 13 % žen a 87 % mužů.

Podle dat Eurostatu a Českého statistického úřadu zaměstnávalo v loňském roce na území České republiky ICT specialisty 21 % společností s více než 10 zaměstnanci. Číselně vyjádřeno tak u nás bylo mezi 9 a 10 tisíci firmami, které ve svých řadách měly vývojáře, IT bezpečnostní odborníky nebo systémové administrátory. Více než 3 300 těchto podniků se snažilo počet počítačových odborníků rozšířit. Komplikovaná situace na pracovním trhu ale u 67 % firem nábor ajťáků velmi znesnadnila.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mileniálové a generace Z. Jak se jim přizpůsobí trh práce?

Náklady na živobytí, zodpovědnost vůči životnímu prostředí, duševní zdraví či work-life balance – to jsou jen některá z témat, která nejčastěji ve svých zaměstnáních řeší zástupci z řad mileniálů a generace Z. Jak se tomuto trendu přizpůsobuje trh práce?

Text: Filip Kučera

28. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *