CZK/€ 24.345 -0,08%

CZK/$ 23.279 -0,89%

CZK/£ 28.112 -0,91%

CZK/CHF 24.662 -0,45%

24. 04. 2014

1 komentář

TaxVision: Zájem o služby daňových poradců vzrostl meziročně o 13 procent, fyzické osoby zvedly poptávku o 30 procent

 


 

„Dřív zaměstnanci daně příliš neřešili, rozdíl mezi hrubou a čistou mzdou přijímali jako konečný. Nyní už si častěji uvědomují, že díky uplatnění některých slev na dani, jako jsou úroky z hypoték nebo sleva na dítě, mohou také zpětně žádat o vrácení přeplatku,“ popsala Blanka Štarmanová, daňová poradkyně ze společnosti TaxVision.

Celková poptávka po profesionálně zpracovaných daňových přiznáních a vyúčtováních se podle dat společnosti TaxVision zvedla meziročně za první čtvrtletí o 13 procent. Nejvíce stoupl zájem fyzických osob (podnikatelů i zaměstnanců), které poptaly o 30 procent více daňových přiznání než loni. Na druhou stranu počet vypracovaných daňových přiznání pro právnické osoby se nijak výrazně nezměnil. „Do enormního nárůstu vyplněných daňových přiznání fyzických osob se jistě promítla letošní novinka, solidární daň. Ta nařizovala podat daňové přiznání všem, kteří takzvaného milionářského zdanění dosáhly, navzdory zaměstnaneckému poměru,“ míní Blanka Štarmanová.

Kromě vzestupu poptávky fyzických osob po zpracování daňových přiznání zaznamenala společnost TaxVision také 14procentní nárůst počtu vyúčtování daně ze závislé činnosti, která se přímo týká všech zaměstnaneckých poměrů a musí ji podat každý zaměstnavatel, který během roku odváděl daň ze závislé činnosti.

„Další standardní službou pro naše klienty z řad zaměstnavatelů je – v rámci poskytování kompletní mzdové agendy – také vypracování ročních zúčtování pro jejich zaměstnance. Zatímco loni jsme řešili 482 žádostí, letos už jsme jich obdrželi 509,“ doplnila Blanka Štarmanová.

Z celkového počtu 1183 zpracovaných daňových přiznání a vyúčtování se letos poradci z TaxVision věnovali také 272 přiznáním k DPH, což o 20 procent převyšuje číslo z loňska. „Důvodem může být složitější daňová legislativa umocněná novinkami, které vstoupily v platnost letos nebo začnou platit od 1. 1. 2015. Ještě vyšší nápor plátců DPH čekáme příští rok, až se hranice pro povinnou registraci sníží na avizovaných 750 tisíc korun obratu za posledních 12 měsíců,“ upozornila Blanka Štarmanová.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Daňové přiznání s bankovní identitou

S bankovní identitou můžete odevzdat daňové přiznání i v dubnu

Bankovní identita je verze elektronického podpisu pro běžné uživatele bankovních účtů. Souvisí s digitalizací agendy státní správy a díky bankovní identitě máte například přístup k portálu občana nebo ke svému daňovému účtu. Stačí k tomu jen mít internetové bankovnictví. A díky bankovní identitě můžete také odevzdat daňové […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

13. 04. 2022

Daň kryptoměny

Jak se daní zisky z kryptoměn

Zisky z investic můžeme rozdělit do tří skupin. První skupina investic je zdaňována při výplatě srážkovou daní a tyto investice není nutné uvádět do daňového přiznání a platit z nich daň z příjmu. Druhá skupina je od daně z příjmu osvobozena a daň není třeba platit. Třetí […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

18. 03. 2022

daňové přiznání v důchodu

6 případů, kdy musíte odevzdat daňové přiznání, i když jste už v důchodu

Starobní důchodci pobírající státní penzi nemusí odevzdávat daňové přiznání ani podepisovat roční zúčtování daně. Starobní důchod nedaníte, neplatíte se z něj daň z příjmu a dostáváte ho v čisté částce za měsíc. Pokud si ale osoba pobírající důchod přivydělává nějakou formou, má pravděpodobně povinnost podat daňové přiznání […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 02. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • jaja

    24 dubna, 2014

    Kolik poradců zaměstnává tato firma TaxVision? Já dělám těch přiznání téměř tísíc každý rok sám, s jednou asistentkou.

    Odpovědět