Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Sygic spouští službu „Prediktivní výpočet trasy“ pro svou GPS navigační aplikaci

Investice 12.06.2018 | 11:09 0 Komentářů

Sygic, přední světový poskytovatel GPS navigací dnes oznámil , že ve své aplikaci začíná používat funkci „Prediktivní výpočet trasy“. Tato funkce predikuje intenzitu dopravy na základě dat shromážděných za období dvou let a uživatelům umožňuje zvolit si nejoptimálnější trasy pro cestu na místo určení.

Sygic je aplikace pro GPS navigaci, které důvěřuje nejvíce uživatelů po celém světě. Navigace Sygic, kterou používá více než 200 milionů uživatelů ve více než 200 zemích a více než 40 jazykových verzích, nabízí jedinečné vlastnosti, například off-line mapy a jednoduché uživatelské rozhraní, v kombinaci s dnes uvedenou funkcí „Prediktivní výpočet trasy“.

Funkce „Prediktivní výpočet trasy“ zohlední všechny možné trasy a vybere tu, která je časově nejvýhodnější. To provádí tak, že do výpočtu zahrne skutečné průměrné rychlosti na silnicích (a nikoliv maximální předepsané rychlosti), světelné křižovatky, kruhové objezdy, denní dobu a historická data získaná z podobných jízd. Funkce „Prediktivní výpočet trasy“ se aktivuje automaticky po zapnutí aplikace Sygic, a dokáže pracovat i v případě nedostupného datového spojení a mobilního signálu.

Až do současnosti se systémy GPS navigace spoléhaly pouze na dopravní data v reálném čase, aby mohly navrhovat nejoptimálnější trasy. Pokud však tyto systémy nemají přístup k mobilnímu signálu, dokáží navrhovat pouze možné trasy – to znamená, že nedokáží ihned a přesně určit nejlepší trasu.

„Jsme nadšeni, že uživatelům aplikace Sygic po celém světě můžeme nabídnout přelomové výhody, řekl Martin Strigac, CEO společnosti Sygic. „Jsme si jisti, že s touto funkcí uživatelé získají nejenom kvalitnější navigaci, ale také účelnější využití času – nehledě na úspory na pohonných hmotách.”

Pokročilé aplikace GPS svým uživatelům přinášejí značné úspory: časové i finanční. Výzkum prováděný automobilkou Ford dospěl k závěru, že GPS navigační aplikace mohou svým uživatelům pomoci snížit spotřebu paliva až o 15 %. A v rámci jedné starší studie bylo zjištěno, že na základě přesných dopravních dat mohou řidiči ušetřit až čtyři dny jezdění ročně.

Všech 200 milionů uživatelů Sygic po celém světě může funkci „Prediktivní výpočet trasy“ ihned začít používat zdarma. S kombinací potenciálu dopravních informací v reálném čase a prediktivního výpočtu trasy na základě historických dat uživatelé aplikace Sygic získávají nejvýkonnější nástroj pro předpokládaný čas příjezdu (ETA), který je jednoznačně nejlepší v rámci všech GPS navigačních systémů na celém světě.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.