Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Světový den spoření: Moneta Money Bank kraluje seznamáckému Vyhledávání. Následuje Komerční banka a Fio Banka

Banky 30.10.2018 | 10:09 0 Komentářů

U příležitosti Světového dne spoření, který připadá na 31. října, zpracovala česká internetová jednička Seznam.cz analýzu dat služby Vyhledávání, a to za poslední kalendářní rok. Z té vyplývá, že obyvatelé Česka zadali v roce 2018 na českém internetu téměř 34 milionů dotazů směřovaných na banky a finanční instituce. Nejvíce se lidé zajímají o internetového bankovnictví. Jen ve spojení s deseti nejhledanějšími bankami bylo na internetové bankovnictví položeno 4,5 milionu dotazů. Na druhém místě se umístily dotazy na půjčky a úvěry. Mezi bankami na internetu kraluje Moneta Money Bank následovaná Komerční bankou a Fio bankou.


Nejčastěji vyhledávaná Moneta Money Bank si za uplynulý rok připsala přes devět milionů dotazů. Kromě toho se lidé v souvislosti s ní také hodně zajímali o kurzovní lístky, bankomaty a pobočky. U druhé Komerční banky se uživatelé Seznam.cz více než u jiných bank ptali na pobočky a také ve vyšší míře na další finanční produkty, kalkulaci hypotéky či penzijní fond. U třetí Fio banky dotazy směřovaly kromě internetového bankovnictví na kód banky.

TOP 10 nejhledanějších bank v Seznam.cz Vyhledávání
1. Moneta Money Bank
2. Komerční banka
3. Fio banka
4. Česká spořitelna
5. ČSOB
6. Air Bank
7. mBank
8. Equa bank
9. Unicredit Bank
10. Raiffeisenbank

Internetové bankovnictví vede žebříček nejvyhledávanějších bankovních služeb

Přes 4,5 milionu dotazů týkajících se internetového bankovnictví si za poslední rok lidé zadali do Seznam.cz Vyhledávání. Rozvoj internetového bankovnictví se podepisuje i na druhu zadávaných dotazů, které už se zdaleka netýkají pouze bankovních služeb. Nejhledanějšími institucemi v této souvislosti jsou Poštovní spořitelna, mBank a Moneta Money Bank. „Banky si pravděpodobně získaly důvěru lidí skrze bezpečnost svých online služeb, kterou dokáží zajistit,“ říká Štěpánka Lebedová, produktová manažerka Seznam.cz prohlížeče, a dodává, že také pro českou internetovou jedničku je otázka zajištění bezpečnosti vlastních služeb velice důležitá a s několika bankami také spolupracuje.

Seznam.cz prohlížeč má totiž funkci, která uživatele chrání před podvodnými stránkami, takzvaným phishingem. Jde o typ podvodných stránek, které imitují vzhled jiné, pro mnoho uživatelů bezpečně známé stránky, například přihlášení do internetového bankovnictví nebo formulář pro přihlášení do e-mailové schránky. Když pak lidé takový formulář vyplní v domnění, že se přihlašují do svého účtu, nevědomky odešlou své přihlašovací údaje podvodníkům a ti pak mají volný přístup k jejich financím, osobním údajům, fotografiím nebo poště.

„Abychom pomohli těmto případům předcházet, navázali jsme spolupráci s několika bankami, a to s Air Bank, Českou spořitelnou, Fio bankou a Raiffeisenbank, od kterých získáváme adresy těchto podvodných stránek. V řádu několika minut pak stránku zablokujeme, takže když se ji uživatel pokusí načíst, namísto nebezpečného formuláře se mu zobrazí upozornění, že stránka, na kterou se snaží vstoupit, je podvodná. Funkce je součástí Seznam.cz prohlížeče jak pro Windows a macOS, tak i mobilních aplikací pro Android a iOS. Měsíčně zamezíme několika stovkám přístupů na podvodné stránky,“ dodává Lebedová.

TOP 10 nejhledanější výrazů v souvislosti s internetovým bankovnictvím

1. Erasvět internetové bankovnictví
2. mBank internetové bankovnictví
3. Moneta.cz internetové bankovnictví
4. Unicredit bank internetové bankovnictví
5. Airbank.cz internetové bankovnictví
6. Equabank.cz internetové bankovnictví
7. Kb internetové bankovnictví
8. Rb cz internetové bankovnictví
9. Internetové bankovnictví poštovní spořitelny
10. Fio banka internetové bankovnictví

Z produktů je na internetu největší zájem o půjčky a úvěry

Podle údajů Vyhledávače české internetové jedničky si Češi za poslední kalendářní rok na internetu zjišťovali nejvíce informací o půjčkách bez dokládání výše přijmu. Často zadané dotazy se týkají zejména nebankovních a rychlých půjček. „Můžeme se domnívat, že se o tento druh půjček nejvíce zajímají lidé, kteří potřebují rychle vyřešit aktuální finanční situaci. Mnoho dotazů je totiž směřováno na rychlou půjčku či půjčku bez doložení příjmu. Na druhé příčce TOP desítky hledaných slov se umístila nebankovní půjčka. Je tedy patrné, že lidé upřednostňují společnosti, které půjčují bez nahlížení do registru dlužníků,“ říká Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání. Dále Češi hledají například půjčku na automobil.

V případě hledání slova úvěr se lidé nejčastěji zajímají o informace zaměřené na podnikání, bydlení nebo na rekonstrukci domu či bytu. Nejhledanější trojicí výrazů pro tuto formu dočasného postoupení peněžních prostředků otevírá spotřebitelský, následovaný podnikatelským, trojici uzavírá revolvingový úvěr pro firmy. V řádu tisíců výrazů se objevuje také dotaz na Zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru.

TOP 10 nejhledanějších typů půjček v Seznam.cz Vyhledávání

Úvěr
1. úvěrová kalkulačka
2. spotřebitelský úvěr
3. podnikatelský úvěr
4. revolvingový úvěr
5. úvěr na auto
6. refinancování úvěru
7. úvěr ze stavebního spoření
8. překlenovací úvěr
9. hypoteční úvěr
10. zákon o spotřebitelském úvěru

Půjčka

1. půjčka bez doložení příjmu
2. nebankovní půjčka
3. rychlá půjčka
4. nebankovní půjčka pro problémové klienty
5. půjčka bez registru
6. půjčky online
7. nebankovní půjčky bez registru
8. bb půjčka
9. půjčka na směnku
10. půjčka na auto

Tisková zpráva Seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.