Neděle 09. prosince. Svátek má Vratislav.

Světové trhy zkorigovaly ztráty z minulého týdne

Investice 16.02.2018 | 17:00 0 Komentářů

Trhy v Evropě zakončují poslední obchodní den tohoto týdne zisky. Index Euro Stoxx 600 si dnes polepšil o 0,8 % a za celý týden o necelá 3 %. Nejvíce se daří nemovitostem (+1,9 %), telekomunikacím (+1,2 %) a utilitám (+1,1 %). Nejhůře, avšak stále v zisku jsou na tom dnes zpracovatelé komodit, když se jejich akcie zhodnotily o necelé dvě desetiny procenta.

Americké trhy zahajují obchodování velmi rozpačitě. Přeskakují ze zelených do červených čísel a hledají zatím svůj směr. Index S&P 500 klesá o 0,1 %, Dow Jones získává 0,3 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,2 %. V rámci indexu S&P 500 posilují hlavně informační technologie a zdravotní péče, když si shodně připisují 0,5 %. Nedaří se opět především energetickému sektoru (-0,6 %).

Pražská burza dnes získala necelou jednu desetinu procenta. Nebýt pojišťovny VIG (+3 %), O2 (+0,7 %) a Komerční banky (+0,5 %), dostala by se pražská burza do ztráty. Celkem čtyři akcie ztrácí v rozmezí 1,1 až 2 %. Nejhůře dopadla textilka Pegas (-2 %) následovaná CME (-1,6 %) a trojici poražených uzavírá Erste se ztrátou 1,2 %. Zobchodovaný objem za dnešek na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod dlouhodobým průměrem.

JIŘÍ KOSTKA

Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.