Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Světové trhy v pondělí rostou i díky absenci negativních zpráv

Investice 04.06.2018 | 23:20 0 Komentářů

Evropským trhům se dnes daří, když navázaly na páteční vlnu optimismu na americkém kontinentu, kde trhy rostly díky lepším než očekávaným údajům o zaměstnanosti. Hlavní index Stoxx 600 roste o 0,5 %. Zatím si všechny sektory připisují zisky, nejvíce však utility (+1,8 %). Na spodní hranici ziskovosti jsou energetické společnosti, které si polepšují zatím jen o 0,1 %.

Americké trhy zahajují první obchodní den tohoto týdne v zelených číslech. Pokračují tak v pátečních ziscích a vzhledem k absenci negativních zpráv tak dnes po otevření všechny trhy rostou. Index S&P 500 stoupá o 0,3 %, Dow Jones získává 0,8 % a technologický Nasdaq roste o 0,5 %. Nejlépe otevřely energetické společnosti (+0,9 %), naopak nejméně se daří farmaceutickým společnostem, které se pohybují na záporné nule.

Pražská burza se zatím nachází mírně nad páteční zavírací cenou a trh si tak připisuje pouhé čtyři setiny procenta. Nejvíce dnes rostou akcie ČEZ (+1,6 %) a Philip Morris (+1,2 %). O titul propadlíka dne usiluje pojišťovna VIG, která ztrácí 2,6 %.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.