Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Světové trhy se vzpamatovávají po včerejším propadu

Investice 04.01.2019 | 17:24 0 Komentářů

Americké akciové trhy vstoupily do posledního obchodního dne tohoto týdne solidním růstem. Korigují tak včerejší výprodeje způsobené snížením očekávaných finančních výsledků pro první čtvrtletí tohoto roku společností Apple. Dow Jones roste o 1,9 %, S&P 500 posiluje o 2 % a technologický Nasdaq si připisuje 2,3 %.

V rámci širšího indexu S&P 500 se daří naprosto všem sektorům. Zisky dosahují výše až 2,5 % v případě technologických firem. Řada investorů využila včerejšího desetiprocentního poklesu hodnoty akcií společnosti Apple, aby posílili své pozice. Samotný Apple v tuto chvíli roste o 2,5 % za nadprůměrného objemu obchodů.

Evropské trhy rostou na pozitivní náladě a také ukrajují ze včerejších ztrát. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 2,4 %. Stejně jako ve Spojených státech se daří všem sektorům, kde v čele jsou zpracovatelé komodit se ziskem 3,3 %, následováni energetickými společnostmi (+3 %) a finančními institucemi (+2,7 %).

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity posílila o 1,4 %. Největší podíl na tom mají rakouské finanční domy, a to Erste Group (+3,6 %) a pojišťovna VIG (+3,3 %). Trochu se nedařilo pouze nápojářské skupině Kofola, která ztratila čtyři desetiny procenta.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.